Nokta Anaokulu

Galeri

Telefon

0216 459 75 76

Sektör

Kreşler/Anaokulları

Web Sitesi

http://www.noktaanaokulu.com

Email

iletişim@noktaanaokulu.com

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

FEYZULLAH MAH. PLAJ YOLU NO:14 A BLOK MALTEPE/İSTANBUL

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Nokta Anaokulu

 

Maltepe deki Kreşler ve Anaokulları

 

Bina ikinci derece bir tarihi eser olup aslına uygun deprem yönetmeliğine bağlı kalınarak 2007 yılında inşa edilmiştir. Çocukların güvenliği bakımından bölgenin en sağlam yapılarından biridir.

MİSYON

Ulusal ve evrensel değerleri özümsemiş, kendini tanıyan, bilgiyi ezbere dayalı değil araştırarak, yaşayarak öğrenen, başkalarının haklarına saygı gösterirken kendi haklarını koruyabilen bir nesil yetiştirmektir.

EĞİTİM MODELİ

Yaşayarak Öğrenme
 “Çocuklar yaşayarak öğrenmelidir” ilkesiyle yola çıkmıştır. Tüm eğitim ortamını bu felsefe üzerine kurup sınıfları, malzemeleri, günlük programları ve öğretmenleri bu felsefeyi destekleyecek unsurlar olarak yapılandırmıştır.

Oyunla Öğrenme
Çocukların gelişiminin bir önemli unsuru yaşayarak öğrenmekse diğer unsuru da oyundur. Bu bilinçle çocukların özgüvenini, benlik algısını, yaratıcı düşünmelerini, problem çözme becerilerini oyunlarla destekleyerek arttırmaktadır.

İnsanı insan yapan değerlerin öne çıkarıldığı Karakter Eğitimi; son derece sağlıklı bir gelişim takip sistemi olan Logos; çocukların kendi yaratıcılıklarını keşfetmelerine yardımcı olurken, dikkat sürelerinin de uzamasını sağlayan Mandala; yaratıcı düşünce sistemi Scamper; kendi sanatsal tasarımını katarak örmek eseri baştan yaratma anlamına gelen Röprodüksiyon; Çocukla ve ailesiyle ilgili bilgilerin, sınıf içinde yaptığı çalışmalardan örneklerin, resimlerin, projelerin yer aldığı öğrenci ürün dosyası aynı zamanda öğretmen ve öğrenci için bir değerlendirme yöntemi olan Portofolyo.