Kadırga Öğrenci Yurdu

Galeri

Telefon

0 (212) 517 94 72-73

Sektör

Karma Öğrenci Devlet Yurtları

Web Sitesi

http://www.istyurtkur.gov.tr/kadirga.php

Email

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Şehsuvarbey Mahallesi Cömertler Sokak, No:4 Fatih-İstanbul

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Kadırga Öğrenci Yurdu

 

Fatih'teki karma öğrenci devlet yurtları

Fatih Merkez'deki karma öğrenci devlet yurtları

 

Kadırga Yurdu Kurumun malı olup, 396 erkek 360 kız olmak üzere toplam 756 kapasitesiyle Şehsuvarbey Mahallesi Cömertler Sokak, No:4 Fatih-İstanbul adresinde genel yurt olarak hizmet vermektedir.

 

Yurt binası 3.000 m2 lik bir alana inşa edilmiş olup, bahçe ve diğer alanlar dahil toplam arsa alanı 8.960 m2 dir. Yurt, bir idare bloğu 2 öğrenci bloğundan oluşmaktadır. Bloklar giriş dahil 4'er katlıdır. Kız bloğunun katlarında 20, erkek bloğunun katlarında 22'şer olmak üzere yurtta toplam 126 öğrenci odası bulunmaktadır. Odalar ranza sistemiyle donatılmış ve 6'şar öğrenci barındırılmaktadır. Banyo ve tuvaletler öğrenci katlarında bulunmaktadır.

 

Yurt bünyesinde lokanta-kantin, internet, bilardo ve çamaşırhane işletmesi bulunmaktadır.

 

Yurtta öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerini gerçekleştirebilecekleri mini futbol ve basketbol sahası bulunmaktadır.

 

Yurt civarında İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu ve İstanbul Ticaret Üniversitesi bulunmaktadır. Ayrıca Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ile Galatasaray Üniversitesine de çok rahat ulaşılabilmektedir.