Somon Balığı

28573 İzlenme

Yurtdışından gelen en önemli balıklardan biri de somon balığıdır. Özellikle Norveç'ten gelen somon balığı lezzetli olduğu kadar Omega 3 ve 6 açısından da çok zengindir. Somon balığı genelde nasıl tüketiliyor? Hem lezzetli hem de sağlıklı bir somon yemek istersek nasıl pişirmeliyiz? Somon balığı ile ilgili tüm merak edilenler iamistanbul.tv'de.

somon-baligiHem akıl hem de beden sağlığını koruyan ve fazla kilo aldırmayan beslenmede somon oldukça önemlidir. Omega-3 yağ asitleri, özellikle beyin, retina ve kalpte yüksek oranlarda bulunuyor. Somon balığı, beynin birçok fonksiyonunda önem taşıyor.

Yapılan araştırmaların sonucunda, her yetişkinin haftada en az iki kez balık yemesini tavsiye ediyor. Üstelik tavsiye edilen balıklar başta somon olmak üzere, tümü oldukça yağlı diye bilinen türden balıklar. Omega-3'ü almanın en leziz şekli, özellikle somon gibi soğuk denizlerde yetişen yağlı balıklarlı tüketmektir. Ancak, her balıkta omega-3 yağ asidi yok, ya da miktarı çok düşük. Derin ve soğuk denizlerde yaşayan balıklarda omega-3 asitleri daha yüksek.

     

 

KADIKÖY'DE BULUNAN DİCLE BALIK RESTAURANT İÇİN TIKLAYIN

TÜRKİYE'DE YAŞAYAN BALIK ÇEŞİTLERİ İÇİN TIKLAYIN


Et Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Temel besin kaynaklarım...

Balık Çeşitlerini Tanıyalım

Balık tüketimi son dere...

Çinekop Ailesi

Marmara denizinde sıklı...

Çipura Balığı

Çipura balığı oldukç...

Dil Balığı

Yassı bir balık türü ...

İstavrit Balığı

Marmara denizinde sıkça...

Karides Balığı

Karides son derece lezzet...

Levrek Balığı

Levrek, her tür pişirme...

Mercan Balığı

Mercan balığı özellik...

Palamut Balığı

Özellikle Karadeniz'de b...