Paris'te Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

43675 İzlenme

Paris’te görülmesi gereken yerlerin başında hiç şüphesiz Şanzelize Bulvarı yer almaktadır. Paris’in en görkemli bulvarında yürüyüş yapabilir dilerseniz renkli ve prestijli mağazalardan alışveriş yapabilirsiniz. Paris’in simgesi haline gelen Eyfel Kulesi’nede çıkarak Paris’i tepeden izleyebilirsiniz. Paris’i biraz daha yüksekten izlemek isterseniz Paris’in en yüksek yeri olan Montmartre’ı kesinlikle görmek isteyeceksinizdir.

Eğer biraz daha sanatsal bir şeyler istiyorsanız dünyanın sayılı müzelerinden, Louvre Müzesi’ne giderek Leonardo Da Vinci’nin ünlü eseri Mona Lisa’yı görebilirsiniz. Alternatif olarak Musée d'Orsay’ıda ziyaret edebilirsiniz.

Biraz daha tarihi mekanlar görmek isterseniz Notre Dame Katedrali’ne de uğramanızı tavsiye edebiliriz. Onun dışında Fransızların Sacré-Cœur dedikleri harika manzarası olan Kutsal Kalp Kilisesi’ni de ziyaret edebilirsiniz.

Son olarak kültürel aktiviteler görmek  isterseniz, değişik kültürel etkinliklerin düzenlendiği Pompidou Kültür Merkezine uğrayarak burada da hoş vakit geçirebilirsiniz.


Madrid Nasıl Bir Şehir?

Manzanares Irmağı'na ba...

Amsterdam Nasıl Bir Şehir?

Hollanda’nın başkenti...

Viyana Nasıl Bir Şehir?

Avusturya’nın başkent...

Atina'ya Nasıl Gidilir?

Atina’ya İstanbul’da...

Barselona'ya Nasıl Gidilir?

Barselona, özellikle fut...

Moskova'da Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Moskova’ya gittiğinizd...

Paris'te Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Paris’te görülmesi ge...

Madrid'e Nasıl Gidilir?

İspanya’ya veya ülke...

Prag'a Hangi Mevsimde Gidilir?

Adeta açık hava müzesi...

Gezilecek En iyi 10 Şehir

Gidilecek, görülecek ve...