Osmanlı Tarzı Oteller

88441 İzlenme

YUKARIDAKİ VİDEODA TANITIM ÇEKİMLERİNİ BİZİM YAPTIĞIMIZ ÖRNEK  "BÜYÜK LONDRA OTEL"i SİZLERE ÖRNEK OSMANLI MOTİFLERİNİN HAKİM OLDUĞU OTELLERİMİZ ARASINDA SUNUYORUZ SİZDE BÖYLE BİR TANITIM FİLMİNİZİN OLSUN İSTERSENİZ İLETİŞİM İÇİN TIKLAYIN. 

THE CENTRAL PALACE OTEL  İstanbul - Taksim

The Central Palace Otel; İstanbul’un hatta Avrupa’nın en lüks, en sağlıklı ve en iyi otel odalarını Aralık 2003 itibariyle misafirlerinin beğenisine sunan the Central Palace Oteli, sınırsız hizmet ve maksimum misafir memnuniyetini hedefleyen anlayışını; çağımızın yarattığı stres, yorgunluk ve sağlıksız yaşam şartlarından dolayı artık bir ihtiyaç haline gelen wellness felsefesi ile birleştirecek bir ilke daha imza atmaktadır. 
 
ALI BABA OTEL  İstanbul - Sultanahmet

Eski İstanbul’un tam ortasında, tarihi mekânlara beş dakika uzaklıkta, havaalanına 15 km uzaklıkta bulunan Alibaba otel... Tercihiniz alışılmışın dışında bir konaklama ise Ali Baba Otel’in size kaliteyi, güveni ve temizliği bir aile ortamında sunacağından emin olabilirsiniz.

NOMADE OTEL  İstanbul - Sultanahmet

Nomade Otel terasından Ayasofya’yı ve diğer tarihi yerleri görebileceğiniz eski bir Türk evi seklindeki Nomade Otelin büyüleyici odaları büyük bir özenle hazırlanmıştır. Bu güzel otel iki kız kardeş tarafından işletiliyor. Ziyaret etmeye değecek birçok yere oldukça yakın.
 
GRAND LONDRA OTEL  İstanbul - Taksim / Tepebaşı

İstanbul’un en eski otellerinden biri olan Büyük Londra Oteli 1892 de kurulmuştur. Boğaz’ın mavi suları iki kıta arasında gidip gelirken tarihe ve yeşil doğaya uzanmayı da ihmal etmiyor. Şehrin kalbindeki otel Sultanahmet Camii'nin hemen yanı başınızdadır. Zarif ve özenli servisi burada bulacaksınız, ayrıca İstanbul’un eşsiz güzelliğinin zevkini yine burada çıkarabilirsiniz…
 
BLUE HOUSE OTEL  İstanbul - Sultanahmet

Nefesleri kesen Sultanahmet'in tarihi ve mistik panoramasında, Türk ve Osmanlı yemeklerinin keyfine varmak için en ideal adreslerden biri Blue House Restaurant. Osmanlı tarzı bir evden özellikleri korunarak 1997'de restore edilen Blue House Hotel içinde yer alan mekân, Sera Restaurant, Bahçe Restaurant ve Marmara Teras Restaurant olmak 3 ayrı bölümde hizmet veriyor.

AMBER OTEL  İstanbul - Sultanahmet

Her şeyin geleneksel ve orijinalliğinden hiçbir şey kaybetmemiş olduğu düşünülen bu topraklarda bu iki özelliği ve daha fazlasını barındıran bir yer bulmak rahatlatıcı olsa gerek... Hala varlığını sürdüren nadir Osmanlı mahallelerinden birinde yer alıyor güzel Amber Otel.  

EMPIRE PALACE OTEL  İstanbul - Sultanahmet

Best Western Empire Palace Hotel İstanbul Sirkeci bölgesinde bulunan butik bir oteldir. Otel 2004 yılı Nisan Ayında faaliyete geçmiştir. Toplamda 35 adet özel olarak dekore edilmiş odalara sahiptir. Odaların 2 si suit,2 si bağlantılı,7 si ise sigara içilmeyen odalardır. Bütün Odalarında Direk telefon, minîbar, kasa, internet bağlantısı, telefon, split klima, duş, küvet-banyo, wc, saç kurutma makinası, banyoda telefon bulunmaktadır.

AYASOFYA PANSIYONLARI OTEL  İstanbul - Sultanahmet

Sultanahmet’te yapmanız gerekenlerden biri de Ayasofya Pensions’un bulunduğu eski şehrin en güzel sokağına en azından şöyle bir uğrayıp en iyi muhafaza edilmiş ve otele çevrilmiş Osmanlı malikânelerini görmek. Topkapı Sarayı’nın duvarlarının yanında boylu boyunca uzanan malikâneler bir Bizans harikası olan Aya Sofya’ya da bakıyor.  

AVICENNA OTEL İstanbul - Sultanahmet

Avicenna Hotel, 19. yüzyılda yenilenmiş ve 1990 yılında açılmış olan ahşap bir Osmanlı konağıdır. 49 özel tipli banyolu veya duşlu odalarda, saç kurutma makinası, direk çıkışlı telefon bağlantısı, uydu yayınları ve radyo mevcuttur. Bazı odalarda balkon, mini bar mevcuttur ve tüm odalar klimalıdır, terası eşsiz Marmara Denizi manzarası olan Sipsi Restaurant & Bar sizi beklemektedir.


Osmanlı Döneminde Minyatür Sanatı

Zeki Kaba (Ressam), Osman...

Osmanlı Döneminde Basın Yapısı Nasıldı?

Prof. Dr. Vahdettin Engin...

Kanuni Sultan Süleyman'a Neden "Kanuni" Denir?

Fatih Sultan Mehmet Üniv...

Osmanlı’da Örgü Topuz Modeli

Cihangirls Güzellik Merk...

Halifelik Neden Kaldırıldı?

Marmara Üniversitesi Ede...

Meksika'daki Osmanlı Saat Kulesi

Meksika'nın bağımsızl...

Osmanlı'da Hamam

Osmanlı'da Hamam...

Osmanlı Padişahlarının Sofra Gelenekleri

Dünyanın en zengin mutf...

Hezarfen Ahmet Çelebi

Hezarfen Ahmet Çelebi, O...

Osmanlı Tarzı Oteller

Sultanahmet’te yapmanı...