Moskova'da Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

96186 İzlenme

Moskova’ya gittiğinizde ilk uğrayacağınız adres Kızıl Meydan olmalı. Kızıl Meydan’daki o havayı soluyup etrafınızdaki canlılığı izleyerek kısa bir yürüyüş yapabilirsiniz.

Kızıl Meydan üzerindeki müzelerden Tarih müzesinde gezebilirsiniz. Aynı şekilde ilginizi çekiyorsa Lenin’e ait olan mozoleyi de ziyaret edebilirsiniz.

Rusya yönetiminin kalbi olan, Putin’inde ofisinin bulunduğu Kremlin, aynı zamanda müze olduğu için burada da gezebilirsiniz. Kremlin’deki soğan kubbeli kiliseleri de görmenizde fayda var.

1870’li yıllarda Almanların ülkemizden götürdüğü Troya Hazineleri’ni 2. Dünya Savaşı sırasında Ruslarda Almanların elinden almıştır. Bu hazineler Puşkin Müzesinde sergilenmektedir. Ülkeler arasında krize neden olan bu hazineleri de görebilirsiniz. Puşkin Müzesi’nde bunlar dışında da çok önemli koleksiyonlara ev sahipliği yapmaktadır.

Opera ve bale gösterileri için, ünlü mimar Joseph Bové tarafından tasarlanan tarihi bir tiyatro olan Bolşoy’da akşam vakti güzel bir bale gösterisi izleyerek hoşça vakit geçirebilirsiniz.


Madrid Nasıl Bir Şehir?

Manzanares Irmağı'na ba...

Amsterdam Nasıl Bir Şehir?

Hollanda’nın başkenti...

Viyana Nasıl Bir Şehir?

Avusturya’nın başkent...

Atina'ya Nasıl Gidilir?

Atina’ya İstanbul’da...

Barselona'ya Nasıl Gidilir?

Barselona, özellikle fut...

Moskova'da Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Moskova’ya gittiğinizd...

Paris'te Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Paris’te görülmesi ge...

Madrid'e Nasıl Gidilir?

İspanya’ya veya ülke...

Prag'a Hangi Mevsimde Gidilir?

Adeta açık hava müzesi...

Gezilecek En iyi 10 Şehir

Gidilecek, görülecek ve...