Dövme Nasıl Silinir?

57824 İzlenme

Lazer ışını derinin epidermis tabakasını gerçek, dermiş ve derialtı dokudaki dövme rengini veren bileşikler tarafından emilir ve bu maddelerin parçalanıp bağışıklık sistemi tarafından ortadan kaldırılması sağlanır.

Değişik renkler ve değişlik dalga boylarında ki lazer ışınları dövme silmede en geniş renk spektrumununda etkili olan teknolojilerden.

Dövmenin rengi koyu renkte ise verilen ışınlar daha kolay silmektedir, ama açık renkte olan dövmeler lazer ışınları ile zor silinmektedir.

Dövmelerdeki değişik renkleri deri altına demir, karbon, cıva, kadmiyum, kobalt, krom ve titanyum bileşikleri verilerek oluşturulur.

Siyah renkte ki dövmeler her türkü ışığı absorbe ettiği için her türlü dövme en kolay sonuca ulaşılabilen dövmedir.

Koyu renkler de siyah renk gibi lazer tedavisine cevap verdiğinden kolay sonuç alınırken, sarı, yeşil vb. renkler daha özellikli ışık dalga boyu emebildiğinden daha zor ve daha uzun sürede tedavi edilebilirler.

Silinecek dövmenin bulunduğu bölge, yüz gibi kanlanması iyi ve derisi ince olan bir bölgeyse tedaviden sonra iyileşme daha hızlı olur. Ancak gövde, kol ve bacaklar gibi kalın derili alanlarda daha uzun ve daha çok seans uygulayarak sonuç alınabilir. Uygulama yapılan bölgede hafif bir şişme ve kızarıklık olabilir.

Uygulama yaklaşık 4-8 seans yapılabilir. Her seans arası 4-6 hafta olmalıdır. Daha erken yapılan seanslar fayda sağlamaz. Uygulama sonrası değişik epitelizan kremler kullanılmalıdır. Seans aralarında herhangi bir riske karşı yine de güneş koruyucu kullanması gerekebilir.


Doğal Makyaj Nasıl Yapılır

Doğal makyajın en temel...

Pazartesi Sendromu Nedir

Pazartesi Sendromu | Psik...

Muammara Tarifi

Muammara Tarifi | Kökeni...

Karatede Kuşak Sıralaması Nasıldır

Koşar Karate-Do Kulübü...

Fitre Vermenin Hükmü Nedir

Dinimizde fitre vermenin ...

Maş Fasulyesi Tarifi

Yapımının kolaylığı...

Tüp Bebek Tedavisi Nasıl Yapılır

Kadın Hastalıkları ve ...

Bowling Topu Nasıl Seçilir

Bowling topu basit normal...

Çocuklarda İdrar Kaçırma Tedavisi

Çoçuklarda idrar kaçı...

Ebru Sanatı Nedir

Ebru Sanatı Nedir | Geç...