Atina'ya Nasıl Gidilir?

14686 İzlenme

Atina’ya İstanbul’dan ilk olarak havayolu ile gidebilirsiniz. Olympic Haya Yolları ve Türk Hava Yolları İstanbul’dan Atina’ya direkt uçuş seferleri düzenlemektedir. Uçak yolculuğu ile 1 saatte içinde Atina’da olabilirsiniz. Ülkemize çok yakın olan bu şehre gün içinde git-gel bile yapabilirsiniz. Ayrıca arada saat farkı bulunmaması da büyük bir avantaj.

Atina’ya vardığınızda uçağınız şehrin biraz dışında kalan Elefterios Venizelos Havalimanı’na iniş yapacaktır. Havalimanından şehir merkezine ortalama 30-45 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Bu yolculuk sırasında taksileri tercih ederseniz 25-30 Avro bir ücret ödüyorsunuz. Eğer treni tercih ediyorsanız 8 Avroya 30 dakika içerisinde sizi şehrin merkezi olan Anayasa Meydanı’na getirmiş olacaktır.

Atina’da taksiler sizin dışınızda bir yolcu daha alırsa şaşırmayın. Çünkü bu şehirde az sayıda taksi olduğu sizinle aynı yöne giden yolcuda takside size eşlik ediyor. Ücret olarak hem sizden hem de diğer yolcudan para almaktadırlar.

Uçak dışında diğer bir alternatif yol ise tren ile gitmektir. Sirkeci Garı’ndan kalkan Dostluk Ekspresi ile Selanik’e oradan da Atina’ya aktarma yapabilirsiniz.

Diğer bir alternatif ise otobüsle ile gitmektir. Ülkemizde Rum vatandaşların yoğun olmasından dolayı yoğun otobüs seferleri bulunmaktadır. Özellikle yazın turistlerin de eklenmesiyle her gün Atina’ya düzenlenen otobüs seferleri bulabilirsiniz. Otobüs yolculuğu ile 8 saat içinde Atina’ya geçebilirsiniz. 

Yunanistan Başkonsolosluğu haftaiçi 09:00-12:00 saatleri arasında vize başvurularını almaktadır ve 4-5 iş günü içerisinde sonuçlandırmaktadır. Pasaportunda KKTC giriş-çıkış damgası bulunan yolcuların vize başvurularını kesinlikle kabul etmemektedir.

 


Madrid Nasıl Bir Şehir?

Manzanares Irmağı'na ba...

Amsterdam Nasıl Bir Şehir?

Hollanda’nın başkenti...

Viyana Nasıl Bir Şehir?

Avusturya’nın başkent...

Atina'ya Nasıl Gidilir?

Atina’ya İstanbul’da...

Barselona'ya Nasıl Gidilir?

Barselona, özellikle fut...

Moskova'da Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Moskova’ya gittiğinizd...

Paris'te Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Paris’te görülmesi ge...

Madrid'e Nasıl Gidilir?

İspanya’ya veya ülke...

Prag'a Hangi Mevsimde Gidilir?

Adeta açık hava müzesi...

Gezilecek En iyi 10 Şehir

Gidilecek, görülecek ve...