Amsterdam Nasıl Bir Şehir?

53854 İzlenme

Hollanda’nın başkenti olan Amsterdam, Avrupa’daki diğer şehirlerle kıyasladığında  ucuz gözükebilir ama turizm açısından pek ucuz bir şehir değildir. Eğer tatil için Amsterdam’ı tercih ediyorsanız belli bir bütçenizin olması gerekiyor.

Amsterdam’ı yılda 4 milyon turist ziyaret etmektedir. Bu sebepten dolayı konaklama fiyatlarının pek uygun olduğu söylenemez. Döneme göre de fiyatlarında değişiklik gösteren bu şehirde standart şartlardaki bir otelin gecelik konaklama ücreti 65 Avro’yu bulmaktadır. Şehrin merkezine doğru geldikçe bu fiyatlar iki üç katına çıkmaktadır. Alternatif olarak hosteller de konaklama için tercih edilebilir. Şehrin 7-8 km dışında kalan bölgelerde çadır kurma alanları da mevcuttur. Dilerseniz bu tarz bölgelerde çadırda kurabilirsiniz.

Amsterdam müzeleriyle de ön palan çıkan bir şehirdir. Özellikle ünlü ressam Van Gogh’a ait tabloların bulunduğu Van Gogh Müzesi’ni gezebilirsiniz. Alternatif olarak Madame Tussaud, Rembrandt’ın Evi, Anne Frank ve Rijks Müzesi’nide gezebilirsiniz.

Amsterdam’ın özgürlükler şehri olarak anılmasının sebeplerinden biri olan aşırı marjinal bir gece hayatına sahip olmasıdır. Aklınıza gelebilecek tüm sıra dışı eğlence etkinlikleri sabahın ilk saatlerine kadar sürmektedir.  Özellikle dünyaca ünlü olan Red Light District bölgesi marjinal gece hayatında en gözde yerlerden biridir. Ülkede uyuşturucu kullanımının belli bir ölçüde serbest olması bu bölgeyi tamamen etkilemiştir. Hem alkol hemde uyuşturucu etkisinde kalmış insanlarla dolup taşan bu bölgede dikkatli olmanızda fayda var. Tabi Amsterdam’ın gece hayatı bu bölgeden ibaret değildir. Şehrin biraz daha üst kısımlarında kalan bölgede daha sakin bir gece hayatı ve eğlence anlayışı mevcuttur. 


Madrid Nasıl Bir Şehir?

Manzanares Irmağı'na ba...

Amsterdam Nasıl Bir Şehir?

Hollanda’nın başkenti...

Viyana Nasıl Bir Şehir?

Avusturya’nın başkent...

Atina'ya Nasıl Gidilir?

Atina’ya İstanbul’da...

Barselona'ya Nasıl Gidilir?

Barselona, özellikle fut...

Moskova'da Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Moskova’ya gittiğinizd...

Paris'te Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Paris’te görülmesi ge...

Madrid'e Nasıl Gidilir?

İspanya’ya veya ülke...

Prag'a Hangi Mevsimde Gidilir?

Adeta açık hava müzesi...

Gezilecek En iyi 10 Şehir

Gidilecek, görülecek ve...