Akupunktur İle Ayda Kaç Kilo Verilir?

95431 İzlenme

Akupunkturla zayıflamak isteyenlerin kısa zamanda çok fazla kilo vermeyi hedeflememeleri gerekir. Bu konuda bilinçli davranmayan bazı hastalarımız bizden çok kısa sürede çok fazla kilo verdirmemizi isterler ve beklerler, bu doğru bir yaklaşım değildir çünkü hızlı kilo vermek çok düşük kalorili beslenmeyi gerektirir ve bunun beraberinde çok hızlı kilo verildiğinde çok hızlı geri almak da söz konusudur.

Burada akupunkturun bir kabahati yoktur, akupunkturlu ya da akupunktursuz çok kısa sürede verilen fazla kilolar daha sonrasında kendilerinin bildikleri gibi beslenme sürecine geçtiklerinde süratle geri alınır. Bunun nedeni diyet davranışının mantığından kaynaklanır çünkü diyet davranışında bir ara zamana girip aşırı gıda alımını kısıtlayarak beslenmektedir bazı insanlar ve bunun karşılığında çok hızlı kilo vermektedirler.

Bunun yapılması doğru değildir, burada yapılması gereken şey bütün hayat boyunca sürecek doğru davranış ilkelerini kişinin kendisine ait hale getirip bunun nedenlerini de bilgi olarak o hastaya aktarıp hayatı boyunca doğru beslenmesini sağlamaktır. İnsan hayatı boyunca rejim yapamaz ama hayatı boyunca kendine özen gösterebilir, doğru beslenebilir, doğru gıdaları yeterli miktarda alarak mutlu bir şekilde hayatını sürdürebilir, bunu öğretme sürecinde akupunkturla biz hastaya katkı sağlarız.


Doğal Makyaj Nasıl Yapılır

Doğal makyajın en temel...

Pazartesi Sendromu Nedir

Pazartesi Sendromu | Psik...

Muammara Tarifi

Muammara Tarifi | Kökeni...

Karatede Kuşak Sıralaması Nasıldır

Koşar Karate-Do Kulübü...

Fitre Vermenin Hükmü Nedir

Dinimizde fitre vermenin ...

Maş Fasulyesi Tarifi

Yapımının kolaylığı...

Tüp Bebek Tedavisi Nasıl Yapılır

Kadın Hastalıkları ve ...

Bowling Topu Nasıl Seçilir

Bowling topu basit normal...

Çocuklarda İdrar Kaçırma Tedavisi

Çoçuklarda idrar kaçı...

Ebru Sanatı Nedir

Ebru Sanatı Nedir | Geç...