Umut Anaokulları
Telefon

0212 575 58 58

Sektör

Kreşler/Anaokulları

Web Sitesi

http://www.umutyuva.com

Email

bahcelievler@umutyuva.com

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Hareket Ordusu Sokak No:17 Bahçelievler/İSTANBUL

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Umut Anaokulları

 

 

Bahçelievler deki Kreşler ve Anaokulları

 

 

 

Neden Umut?

  • İlköğretime hazırlanırken; sevginin, saygının, güvenin ve barışın vazgeçilmezliğini benimseyecekler,
  • Hem kendilerine hem de karşılarındakine saygı duymayı öğrenecekler,
  • Neleri başarabildiklerini gördüklerinde öğrenmenin ne kadar zevkli olduğunu keşfedecekler,
  • Koşulsuz kabul edilip, var oldukları gibi sevilmenin inanılmaz mutluluğunu yaşayacaklar,
  • Onlar için en iyi şekilde hazırlanmış olan fiziksel, ruhsal ve sosyal çevre koşullarında yetişen çocuklar olarak daha hızlı ve başarılı gelişen çocuklar olacaklar,
  • Sevgiyi duymaktan öte hissedecekler.....

Yaklaşım

"Bütün" eğitim programı benimsenmiştir. Bütün; birbiriyle anlamlı, ilgili bağlantılarla birbirine bağlanan parçalardan oluşur. İnsan bir bütündür; merakları, düşündükleri, yaptıkları ve sonuçlarıyla... Öğrenme bir bütündür. Dünyadaki merak edip öğrenmek istenebilecek şeylerin bir bütün olarak sunulduğu yer ise okul. Çocukların beyin gelişimi, doğal merakı ve öğrenme doğası, eğitim programımızın temelini oluşturur.
Bu bilimsel çalışmaları bir bütün halinde tutan;

  1. Programın disiplinler arası entegre oluşu,
  2. Uluslararası uygun programların kaynaklara dahil edilmesi
  3. "Dünya insanı" adaylarının, her dönemde, her mekânda geçerli insani karakteristik özellikler geliştirmelerine, öyle düşünme ve yaşama alışkanlıkları yapılandırmalarına olanak ve fırsat sağlamasıdır.

Vizyon

Umut Eğitim Kurumlarının benimsediği vizyon; çağdaş dünyaya ayak uydurabilen, yeniliklere açık, sosyal sorumluluk projelerinde aktif olarak görev alabilen, geleceğe güvenle bakan, öz kültürünü tanıyan, koruyan, bilimsel bilgiyi ön plana çıkaran, sanatsal ve sportif etkinliklerde kendini ifade edebilen, yaratıcılığı destekleyen eğitim anlayışı ve aile katılımına olan desteği ile ulusal düzeyde bilinen ve tercih edilen bir kurum olmaktır.

SUNULAN ORTAM 


Umut Eğitim Kurumları’nda yetişkinler ve çocuklar arasındaki sosyal alışverişi kolaylaştırmak amacıyla birçok atölye oluşturulmuştur. Bu atölyeler; doğal materyaller ve sanat malzemeleriyle dolu olan Sanat Atölyesi, çocuklar için birçok cazip seçeneği ve konforu bulunan Sessiz Köşe, Bilgisayar Atölyesi, Müzik Atölyesi, Fen ve Matematik Atölyesi olarak alanlara ayrılmaktadır. Çocukların çalışmaları “Meydan” adını verilen, genişçe bir alan etrafında sergilenmektir. Okul eğitim alanlarının haricinde mutfak, kiler, yemek odası, tuvaletler, açık ve kapalı oyun salonları gibi alanlardan oluşmaktadır.