Uğur Koleji Beşyol
Telefon

0212 592 88 44

Sektör

Özel Okullar

Web Sitesi

http://www.ugur.k12.tr

Email

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Fabrikalar Cad. Akasya Sokak No:34 Beşyol - Küçükçekmece/İSTANBUL

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Uğur Koleji Beşyol

 

Beşyol daki Özel Okullar

 

 

Okul "Özel Uğur Lisesi" adı verilerek 28 Mayıs 1990 tarihinde Sayın Kemal KOÇAK tarafından kurulmuştur. 13 Haziran 1990 tarihinde dönemin Milli Eğitim Bakanı Sayın Avni AKYOL'un da katıldığı görkemli bir törenle açılış gerçekleştirilmiş ve Bir Kısım Derslerin Yabancı Dille Yapıldığı programların uygulandığı Anadolu Lisesi statüsünde Türk Milli Eğitimi'nin hizmetine girmiştir. Özel Uğur Eğitim Kurumları, 1995-1996 yılında devrin Cumhurbaşkanı Sayın Süleyman DEMİREL'in açılışını gerçekleştirdiği ilköğretim binalarının hizmete girmesiyle de anaokulundan üniversiteye ilkesi doğrultusunda çalışmalarına hız vermiştir.

Kurumlarda; seçkin, deneyimli yönetim kadroları ve her biri kendi alanında uzman, Atatürkçü düşünce sahibi öğretmenleriyle, eğitim ve öğretimi etkin kılarak çağa yön verecek genç kuşaklar yetiştirilmektedir.

Özel Uğur Eğitim Kurumlarının Felsefesi:

Milli Eğitim Temel Kanununda öngörülen genel amaçlar ile Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda; öğrencilerin kendilerine özgü ihtiyaç ve özelliklerini dikkate alarak onları akademik ve sosyal yönden, ulusal ve uluslararası toplumların değerli bireyleri olmaya hazırlamak ve örnek bir dünya okulu olmaktır.