Turing Ayasofya Konakları
Telefon

+90 212 5133660

Sektör

Butik Oteller

Web Sitesi

http://www.ayasofyakonaklari.com/

Email

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Soğukçeşme Sokağı 34400, Sultanahmet - İstanbul/Türkiye

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Turing Ayasofya Konakları , bir tarafında Topkapı Sarayı, diğer tarafında Ayasofya Müzesi, iki mabet arasında; sağ tarafta sarayın dış kapısı olan Bab-ı Humayun, solunda ise anıtsal bir cami kapısı girişinden başlayarak heybetli Gülhane girişine kadar uzanan arnavut kaldırımlı tarihi sokaktır, "Soğukçeşme Sokağı".

Sokak boyunca yürüdüğünüzde bir yanda dünya mirası Ayasofya diğer yanda 19. yüzyıl ahşap Osmanlı Evleri sizlere eşlik eder. Çiçeklere bezenmiş, farklı renk ve karakteristik özelliklere sahip bu binaların herbiri sizleri sıcak ama gizemli odalarıyla keşfe bekler adeta.

Turing Ayasofya Konakları ve Konuk Evi, eşsiz şehrimiz İstanbul hakkında yayınlanmış tüm eserleri bulabileceğiniz İstanbul Kitaplığı, sizi mum ışıkları ve şömine ateşi eşliğinde tarihin derinliklerine sürükleyen Bizans sarnıcı, Sarnıç Restaurant… Kökü 1923 yılına uzanan Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu bünyesindeki, Merhum Çelik Gülersoy’un yarattığı ve dünya turizminin gündemine getirdiği eserleri sizleri geleneksel Türk misafirperverliği ve canayakın personeliyle ağırlamak için bekliyor.