Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi
Telefon

0 216 483 90 00

Sektör

Kültür ve Sanat Merkezleri

Web Sitesi

http://sgm.sabanciuniv.edu/

Email

sgm@sabanciuniv.edu

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Orta Mahalle Üniversite Cad. No:27 34956 Orhanlı - Tuzla / İstanbul ORHANLI 34956 İSTANBUL

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi

Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi, İstanbul Anadolu Yakası'nın en büyük konferans ve sanat merkezi olarak sanatseverlere yıl boyunca birbirinden seçkin sanatçı ve topluluklardan konser ve gösterilerle dopdolu bir program sunmaktadır.
 
912 kişilik seyirci kapasitesine sahip olan SGM, Sabancı Üniversitesi öğrenci ve çalışanlarının yanı sıra üniversitenin çevre bölgesindeki tüm sanatseverlere ulaşmayı ve kültür - sanat hizmeti sunmayı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda, her yaştan ve her kesimden seyircinin sanata zaman ayırmasını, sanatla buluşmasını hedefleyen etkinliklere öncelik veren Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi, ulusal ve uluslararası düzeyde tanınmış sanatçı ve grupları seyircilerle buluşturarak sanatta çıtayı her zaman yüksek tutmayı hedeflemektedir.
 
İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nde uzun yıllar solist sanatçı, başdramaturg ve rejisör olarak başarılı çalışmalara imza atan Yekta Kara'nın Sanat Danışmanlığında etkinliklerini sürdüren SGM, faaliyete başladığı günden bugüne dek birbirinden önemli yerli ve yabancı grupların sahnelediği dünyaca ünlü seçkin oyunlar, konserler ile kapılarını sanatseverlere açtı.
 
Tanınmış isimler ve etkinliklerin yanı sıra öğrencilerin sanatsal çalışmalarına da yer veren SGM sizi de Sanata Zaman Ayırmaya, sanat ve kültürle içiçe olmaya davet ediyor!