Park Elektrik
Telefon

0216 531 24 00

Sektör

Sanayi ve Fabrikalar

Web Sitesi

http://www.parkelektrik.com.tr

Email

info@parkelektrik.com.tr

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Paşalimanı Caddesi, No:41, Üsküdar/İSTANBUL

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Park Elektrik

 

 

 

Üsküdar daki Sanayi ve Fabrikalar

İstanbul Üsküdar daki Sanayi ve Fabrikalar

 

 

Park Elektrik A.Ş. bir Ciner Grubu şirketidir.

Ciner Grubu, yatırımları madencilikten enerjiye, turizmden medyaya uzanan Türkiye'nin en büyük gruplarından biridir. Park Elektrik'in halka açık paylarının dışındaki payların büyük bölümü grup içi gerçek ve tüzel kişilere aittir.

Şirket, bir tekstil şirketi olarak kurulmuş olmakla birlikte 2000'li yıllarla birlikte tekstil sektöründen tamamen çıkarak yatırımlarını enerji ve madencilikte yoğunlaştırmıştır. Şirket halen Siirt/Madenköy'de bir bakır madeni işletmektedir. Madenin tüvenan rezervi yaklaşık olarak 13 Milyon ton olarak belirlenmiştir. Çıkarılan tüvenan Şirkete ait konsantre tesisinde konsantre hale getirilerek ihraç edilmektedir. Konsantre tesisinin yıllık kapasitesi 100.000 ton konsantre bakırdır. Madenden çıkarılan yüz birim cevherden yaklaşık olarak on birim konsantre bakır elde edilmektedir. Şirket saf bakır üretmemekte, konsantre aşamasında ihracat yapmaktadır.

Şirketin diğer bir faaliyet alanı asfaltit üretimidir. Asfaltit madeni Silopi'de olup 2033 yılına kadar Türkiye Kömür İşletmeleri AŞ’den kiralanmıştır. Asfaltit, petrol türevi ve hidrokarbon bazlı bir yakıttır. Üretilen asfaltit yine bir grup şirketi olan Silopi Elektrik AŞ’ye satılmaktadır.