Özzengin Deri Sanayi Ve Ticaret Ltd.Şti.
Telefon

Sektör

Dericiler

Web Sitesi

http://www.ozzenginderi.com/

Email

info@ozzenginderi.com

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

İstanbul Organize Deri Sanayi Bölgesi 9.Yol Parsel Ç 1-2 Tuzla - İstanbul / TÜRKİYE

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

 

Özzengin Deri Sanayi Ve Ticaret Ltd.Şti.

 

Tuzla daki Dericiler

İstanbul Tuzla daki Dericiler

 

Özzengin ailesinin deri ile tanışması ve dericilik sektörüne girmesi, 1925 yılında ilk kurucu ve birinci kuşak derici Mehmet Ata ÖZZENGİN tarafından gerçekleştirilmiştir. O tarihlerde Gerede'de çok ilkel şartlarda çalışan tabaklara, Teknolojiyi ilk tanıştıran, dolaplarda ilk elektrikli motorları kullanan Mehmet Ata Bey'dir.

1950 yılı sonlarına kadar Gerede'de imalata devam eden Mehmet Ata Bey, bu tarihten sonra İstanbul Kazlıçeşme'ye gelerek mesleğe devam etmiştir.

Bir müddet; kösele üretimi de yapan müessese 1968 yılında M.Zeki ve M.Ali Özzengin Koll.Şti. adı altında ikinci kuşak yönetimle vidala üretimine başlamış 1992 yılı sonuna kadar Kazlıçeşme'de faaliyetlerine devam etmiştir.

1993 yılında Modernleşme atılımı içerisine giren kuruluşumuz, Özzengin Deri San.Tic.Ltd.Şti. olarak Tuzla Organize Deri Sanayi Bölgesindeki yeni ve modern tesislerine taşınmış ve üçüncü kuşak yönetiminde üretimine devam etmektedir.

Kaliteli üretim ve hizmet anlayışıyla çalışmayı kendisine amaç edinen şirketimiz; geçmişten gelen tecrübesiyle, günün rekabet koşullarında bu amacını gerçekleştirebilmek için gereken tüm yatırımlara öncelik vermekte ve halen bu yatırımlarına devam etmektedir.