Özel Oya Anaokulu
Telefon

(0212) 571 20 03

Sektör

Kreşler/Anaokulları

Web Sitesi

http://www.oyaanaokulu.com/

Email

oyaanaokulu@yandex.com

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Kartaltepe Mah.Tez Sok.4.Gökler Sitesi B Blok D:1-2-3 Bakırköy/İSTANBUL

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

 

Özel Oya Anaokulu

 

Bakırköy deki Kreşler ve AnaOkulları

 

Okul  1986 yılında Bakırköy'de M.E.B.'na bağlı olarak kurulmuştur. Eğitim kadrosu, pedagojik formasyona sahip öğretmenlerden oluşmaktadır.Uyguladıkları program M.E.B.'nca onaylanmış, 3-6 yaş okul öncesi eğitim programıdır. Okulda, tam gün, yarım gün okul öncesi eğitim ve 1.5-2.5 yaş çocuklarına yönelik oyun gruplarına eğitim verilmektedir.Okulumuzun fiziki yapısı, çocuklarımızın sağlığı ve güvenliği dikkate alınarak tasarlanmıştır. Okulda 3 ayrı yaş grubuna, 75'er m2 lik aydınlık ve ferah sınıflarda eğitim verilmektedir. Çocuklar kendi yaş gruplarıyla birliktedirler, büyük küçük yaşlar ile aynı mekanları ortak zamanlar hariç kullanmazlar. Her sınıfın kendine ait giriş-çıkışı, tuvaleti, oyun odası ve faaliyet odası bulunmaktadır.

Okulun  zemin kata yayılmış olup, gün içinde çocuklar merdiven kullanmak zorunda kalmazlar. Bahçede oyun parkı ve oyun alanı  bulunmaktadır.Sınıflarda yerler mineflo kaplı ve anti-alerjik halılar kullanılmaktadır. Okuldaki tüm eşyalar çocukların rahatlıkla kullanabilecekleri şekilde tasarlanmıştır.Okul öncesi eğitiminden iyi bir sonuç alabilmek için okul - aile ilişkilerinin sağlıklı ve etkin bir şekilde yürütülmesi gerekmektedir. Karşılıklı iyi niyet ve belirli kurallara dayalı olarak yürütülen bu işbirliğinin neticesinde çocuk,aile ve okul birbiriyle uyumlu ve tutarlı bir ilişki içerisinde olur. Böyle bir ilişki eğitim sürecinden maksimumverimin alınmasını sağlayacaktır.

Okul  her ayın ilk gününde eğitim bülteni ve aylık yemek listesini velilere iletmektedir. Aylık bültende o ay içerisinde gerçekleştirilecek eğitim / öğretim programları, ingilizce çalışmaları, dış gezileler ve okul içerisindeyapılacak tüm aktiviteler belirtilmektedir.Yılda iki defa öğrencilerimizin farklı alanlarda gösterdikleri gelişimler değerlendirme formalarına yansıtılarakvelilerimize iletilir. Okulda belirli periodlarda yaş gruplarına göre pedagoglar tarafından paylaşım toplantıları yapılmaktadır.