Özel Eyüboğlu Koleji
Telefon

0216 522 12 12

Sektör

Özel Okullar

Web Sitesi

http://www.eyuboglu.com

Email

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Esenevler Mahallesi Dr. Rüstem Eyüboğlu Sokak No:3 Ümraniye/İstanbul

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Özel Eyüboğlu Koleji

 

Ümraniye deki Özel Okullar

 

 

TARİHÇE

Dr. Rüstem Eyüboğlu tarafından kurulan Eyüboğlu Eğitim Kurumları, eğitim dünyasına 1970 yılında “Arı Dershanesi” olarak adım atmış, 1985 yılında Dr. Eyüboğlu’nun eğitim hizmetine orta öğretim alanında devam etme amacı doğrultusunda “Eyüboğlu Lisesi” kurulmuştur. 1985 yılında öğretime başlayan okul, 1988 yılında Çamlıca’da kurulan yaklaşık 33 dönümlük kampüse taşınmıştır.
1993 yılında Eyüboğlu Fen Lisesi kurulmuş ve Kampus genişleyerek eğitim olanakları 500 kişilik tiyatro salonu ve laboratuvarların bulunduğu Eyüboğlu Hall binası, ve yaklaşık 57.000 cilt Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca ve İspanyolca kitap ve kaynak içeren Eyüboğlu Merkez Kütüphanesi ile zenginleşmiştir.
1997 yılında Eyüboğlu Fen Lisesi yeni binasına geçmiş ve aynı yıl Türkiye’de ortaöğretim kurumları arasındaki ilk ve tek Gözlemevi/Uzay Araştırmaları Laboratuvarı, hizmete girmiştir. 2000 yılında özellikle ilköğretim öğrenci ve velilerinin talepleriyle II. Gözlemevi yapılmıştır.
1998 yılında kampüste Eyüboğlu Çamlıca İlköğretim Okulu ve Açık Spor Alanları 9. Cumhurbaşkanı Sayın Süleyman Demirel tarafından açılarak öğretime başlamıştır.
2002 yılında yapımı tamamlanan Eyüboğlu Spor ve Sanat Kompleksi’nde, yarı olimpik yüzme havuzu, iki adet kapalı spor salonu, okçuluk çalışma pisti, koşu pisti, drama-tiyatro, koro-müzik çalışma salonları, halk oyunları salonu, bale-step salonu, modern dans salonu, görsel sanatlar atölyeleri ve çok amaçlı salonların yanı sıra, kafeterya ve okul radyosu bulunmaktadır. Kompleks, teknolojinin sağladığı tüm olanaklarına sahiptir.
Okul öncesi eğitimin giderek artan önemi doğrultusunda, 2004-2005 öğretim yılında Eyüboğlu Koşuyolu Anaokulu ve 2005-2006 öğretim yılında da Eyüboğlu Erenköy Anaokulu, öğretime başlamıştır.
2006-2007 öğretim yılında açılan Eyüboğlu Ataşehir İlköğretim Okulu Ataşehir’de, 2007-2008 öğretim yılında açılan Eyüboğlu Anaokulu ise Sabancı Üniversitesi Kampüsü’nde öğretime başlamıştır.
2008 yılının Mart ayında Eyüboğlu Kemerburgaz Anaokulu ve İlköğretim Okulu’nun açılışı yapılmıştır.
2009-2010 öğretim yılında açılan Eyüboğlu Batı Ataşehir Anaokulu ile Kurum bünyesinde hizmet veren okul sayısı 3 ilköğretim, 5 anaokulu, 2 lise olmak üzere 10’a yükselmiştir.

Misyon

Kurum, ana sınıfından 12. sınıfa kadar bütünlük taşıyan ve bireysel farklılıkları gözeten eğitimiyle yüksek etik ve akademik standartlara sahip, yenilikçi, sürekli etkin öğrenen, toplumsal, uluslar ve kültürler arası bilince sahip çift dilli vatandaşlar yetiştirmeyi amaçlar ve bu değerler doğrultusunda Atatürk ilke ve devrimlerinden hiç bir zaman ödün vermez.

Değerlerimiz

a) Bütünlük taşıyan eğitim
Disiplinler ve seviyeler arası tutarlı, bütüncül bir eğitim anlayışına sahip olmak
b) Bireysel farklılıklar
Kendini tanıyarak kapasitesini olabildiğince genişletmek
Kendinin ve başkalarının hak ve düşüncelerine saygılı olmayı öğrenmek İnsanların bireysel farklılıklarına değer verip saygı duymak Farklı durumlara ve koşullara uyum sağlayabilmek
c) Yüksek etik ve akademik standartlar
Bilgi ve davranışların sorumluluğunu üstlenmek
Eğitimin her aşamasında üstün akademik başarıya ulaşmak
d) Yenilikçilik
Yaratıcılığını ve araştırmacılığını geliştirmek
Teknolojik gelişmeleri izlemek ve her fırsatta yararlanmak
Öğrenen okul kavramını özümsemek
e) Sürekli etkin öğrenme
Öğrenmeyi öğrenmek
Öğrenmeye katılımcı ve etkin yaklaşmak
Akılcı yaklaşımla öğrenmeyi yaşam boyu geliştirmek
f) Toplumsal bilinç
Kendi kimliğinin ve toplumunun değerlerini bilmek ve sahip çıkmak Dürüstlük, kardeşlik, dayanışma ve paylaşma ilkelerini geliştirmek
Sosyal hizmet duygusunu benimsemek ve geliştirmek
Bedensel ve ruhsal yönden sağlıklı olmanın önemini kavramak
Çevresel sorunlara duyarlı olmak
g) Kültürler ve uluslar arası bilinç
Ana dilini ve İngilizce’yi en etkin şekilde kullanmak
Öğrendiği diğer yabancı dilleri iyi iletişim kuracak ölçüde geliştirmek
Kendi kimliğini kaybetmeden hoşgörülü bir dünya vatandaşı olma

Vizyon

Tüm öğrencilerini akademik ve sosyal yönden ulusal ve uluslar arası toplumların her zaman en önde gelen bireyleri olarak yetiştirmek ve tüm dünyada örnek alınacak bir eğitim kurumu olmak.