NAZLIM ANAOKULU
Telefon

0212 591 27 21 - 25

Sektör

Kreşler/Anaokulları

Web Sitesi

http://www.nazlimanaokulu.k12.tr

Email

info@nazlimanaokulu.net

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Merkez Mah. Reşitpaşa Cad.Fatih Sk. No:15/62 Avcılar / İSTANBUL

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Okul 600 m² iç mekân, 320 m² dış mekân (bahçe) olmak üzere toplam 920 m²'lik alan üzerine kurulmuş olup 96 öğrenci kapasiteyle hizmete başlamıştır.

Fiziki koşulları ve eğitim kadrosu çocukların için en iyi şartlar göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır. Herkes tarafından bilindiği gibi okul öncesi eğitim çok önem taşımaktadır. 0–6 yaş insan kişiliğinin her yönüyle sekil aldığı aralıktır.

Okulda bir tane 3 yaş sınıfı, iki tane 4 yaş sınıfı, iki tane 5 yaş ve bir tane de 6 yaş sınıfı bulunmaktadır. Sınıflarda üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun öğretmenler görev almaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim Programının öngördüğü bazı etkinlik ve aktiviteler bulunmaktadır. Bunlar Türkçe Dil Etkinlikleri, Sanat Etkinlikleri, Oyun Etkinlikleri, Sosyal Etkinlikler, Okuma-Yazmaya Hazırlık Etkinlikleri, Seçmeli Kulüp Çalışmaları, Geziler, Törenler gibi çalışmalardır.

EĞİTİM PROGRAMI

Okulda; dünyaca tanınmış ve yaygın olarak uygulanmakta olan çeşitli eğitim sistemlerinin kendi kültürümüze uygun olan bölümlerini sentezleyerek oluşturulan, Milli Eğitim Programı ile PYP programına entegre edilmiş bir program uygulanmaktadır.

Dersler öğrencilerin ürettikleri sorular çerçevesinde gelişir, her çocuğun farklı bir öğrenme biçimi ve farklı zekâ çeşitleri olduğu göz önünde bulundurularak, iletişim ve kendini kontrol etme becerilerini, öz bakımı öğrenecekleri uygun ortam yaratılır.