Milenyum Anaokulu
Telefon

0216 489 35 14 - 15

Sektör

Kreşler/Anaokulları

Web Sitesi

http://www.milenyumcocuk.net

Email

info@milenyumcocuk.net

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Bağdat Caddesi Lale Sokak 63 Durağı No:8 Küçükyalı-MALTEPE/İSTANBUL

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Milenyum Anaokulu

 

Maltepe deki Kreşler ve Anaokulları

 

Küçükyalı’daki okul merkezde, yeşillikler içinde toplam 500 m² kapalı kullanım alanı olan ve üç kattan oluşan bağımsız bir binada hizmet vermektedir.

Her yaş grubu için geniş alanlı sınıflar mevcuttur. Her sınıf ilgi köşelerine (Evcilik köşesi, Blok köşesi, Sanat köşesi, Bilgisayar köşesi, Kitap köşesi, Fen-doğa köşesi, Sessiz köşe, Değişken inceleme köşesi)göre düzenlenmiştir.

İlk iki katın üzerinde tüm bina alanını kapsayan genişlikte (180m²)çok amaçlı kullanılabilen bir salon mevcuttur. Bu salonda geniş bir sahne, teatral eğitim çalışmalarına uygun olarak hazırlanmış olan ev, dükkân, kafeterya, kukla sahnesi, Orff çalgıları, artık malzeme deposu bulunmaktadır.

Bu alanda bale, halk dansları, Drama, jimnastik çalışmaları, veli toplantıları, özel gün kutlamaları ile doğum günü partileri yapılmaktadır.

EĞİTİM PROGRAMI

Okul öncesi eğitimin bugüne gelmesinde birçok teorisyen ve düşünürün katkısı bulunmaktadır. Eğitim programı bu temel alınarak çok yönlü bir bakış açısı ile oluşturulmuştur. Anaokulunda; çocukların aktif katılımları temel alınarak M.E. B. Okul Öncesi Eğitim Programı kendi eğitim felsefesi ile zenginleştirilerek uygulanmaktır.
Programda; dil, sanat, müzik, oyun, matematik, fen ve doğa vb. çalışmaları yer almaktadır.