Merit Halki Palace Hotel
Telefon

0216 351 00 25

Sektör

4 Yıldızlı Oteller

Web Sitesi

http://www.halkipalacehotel.com/

Email

info@halkipalacehotel.com

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

REFAH ŞEHİTLERİ CAD. NO:88 HEYBELİADA-ADALAR/İSTANBUL

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Merit Halki Palace Hotel 4 yıldızlı otel

 

Heybeliada'daki 4 yıldızlı oteller

İstanbul Heybeliada'daki 4 yıldızlı oteller

 

 

Adalar bölgesinin en eski ve görkemli otellerinden olan Halki (Heybeli) Palace'ın 1852-1862 yılları arasında inşa edildiği tahmin edilmektedir. Yeni otel, eski adı ile Meryemana yolu, yeni adı ile Refah Şehitleri caddesi üzerinde bulunmaktadır.

 

Halki Palace'ın bir diğer özelliği ise, 1813-1918 yılları arasında eğitim hizmeti veren ve dönemin en büyük ticaret okulu kabul edilen ELEN TİCARET OKULU'nun yalanında kurulmuş olmasıdır. Balkan Ülkeleri, Trabzon ve Kapadokya'nın yanı sıra, İmparatorluğun diğer bölgelerinden ve İstanbul'dan gelen yaklaşık 250 öğrencinin velileri Halki Palace'da konaklıyorlardı.

 

Kuruluşundan, 1937 yılında Kayyumluğa devrine kadar değişik kişilerce İşletilmiş olan Halki Palace, son dönemlerinde oda oda, konut olarak kiralanmış ve epeyce harap hale gelmişti. Net grubu tarafından kiralanan ve onarılan bina, 1989 yılında işletmeye açıldı. Ancak. 21 Eylül 1991 yılında çıkan talihsiz bir yangın sonucu, ahşap yapı tamamen yandı. Net grubu, üzerine düşen talihli görevi İle yapıyı yeniden inşa etti.

 

36 normal 9 süit yatak odası, TV ve çocuk odaları, Lobby, Lobby Bar ve pastahanesi, 2 adet toplantı ve seminer odası, lokantası ve yüzme havuzu yanında Jimnastik salonu, sauna odalarını kapsayan Sağlık Kulübü'nün yanı sıra adanın ormanlar İçinde binicilik, bisiklet ve yürüyüş gibi her türlü spora imkân veren tesisleri İle hizmet vermektedir.

 

Oda Özellikleri:

Tümü telefon, uydu anteni, Minî bar, saç kurutma makinesi ve duvardan duvara halı ile donatılmış son derece zevkli 45 odasının 9 tanesinin banyoları jakuzili olup, diğer bazı odaların ise deniz veya cam ormanı manzaralı balkonu bulunmaktadır.

 

Çamaşırhane ve ütü hizmetleri mevcuttur.

adalar otelleri 4 yildizli