Küçük Adımlar Çocuk Evi
Telefon

0212 669 57 35

Sektör

Kreşler/Anaokulları

Web Sitesi

http://www.kucukadimlar.com.tr/

Email

bilgi@kucukadimlar.com.tr

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Akasya 12 Villa 01 34538 Bahçeşehir – İstanbul

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

 

Küçük Adımlar Çocuk Evi

 

Bahçeşiehir deki Kreşler ve Anaokulları

 

Küçük Adımlar Çocuk Evi, Hacettepe Üniv. Psikoloji bölümünden mezun olan  Mukadder TEMİZ tarafından  çocuk gelişimi mezunu öğretmenlerle 1996 yılında Bahçeşehirde kuruldu.

Kadro:

Küçük Adımlar Çocuk evi 1996 yılından bu yana Uzman Psikolog Mukadder temiz tarafından yönetiliyor.

Yuva pratiğne yönelik en son çıkan yayınlardan olmak üzere kitaplar Türkçe’ye çevrilerek eğitim kadrosuna ulaştırılmakta ve eğitim danışmanlığı ile bütün personeli aynı eğitim çizgisine getirme çalışmaları Küçük Adınlar Çocuk Evi öğretmenlerini farklı kılıyor.

En doğru eğitim davranışları tüm ekiple saptanıp uygulanıyor. Küçük Adımlar Çocuk Evi Öğretmenleri Çocuk gelişimi Mezunu ve Usta Öğretici Belgesine sahiptirler.

Küçük Adımlar Çocuk Evi’nde ayrıca Branş Dersler için profosyonel branş öğretmenleri eğitim vermektedir.  Sınıfları Bir grup sorumlusu öğretmen ve yardımcı öğretmenler mevcuttur.

2-5yaş çocuklarına hizmet veren kurum aynı zamanda İL SOSYAL HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ tarafından örnek okul gösterilmiş çağdaş bir yuvadır.
Mukadder Temiz kimdir?

1993 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünden Klinik Psikolog unvanıyla mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi, Çocuk ve Yetişkin Psikiyatri bölümlerinde zeka ve kişilik  testleri üzerine çalışmalar yaptı.1994’te Kanada Carlton Üniversitesi Psikoloji Bölümünden gözlem öğrencisi olarak çalışmalarını sürdürdü.1995 yılında Bahçeşehir Koleji Anaokulu’nda idareci ve psikolog olarak görev yaptı.

Aynı tarihte Aile-Evlilik Terapileri Enstitüsü’nde eğitimlere başladı.1996 yılında Bahçeşehir Küçük Adımlar Çocuk Evi’ni açtı. 2009 yılından beri Canad’ da aylık yayınlanan Canada Türk Gazetesinin Psikoloji Köşesinin sorumlu yazarı olarak çalışmaktadır.2012 yılındaÜsküdar Üniversitesi Nöro Psikiyatri Hastanesi Tıbbi Hipnoz Eğitimlarini tamamlayarak Hipno Terapist Ünvanını aldı.Halen kuruculuğunu yaptığı Küçük Adımlar Çocuk evi’nde psikolog ve sorumlu müdür olarak çalışmakta ve çift terapisi çalışmalarına devam etmektedir.

Sağlık Koşulları:

Küçük Adımlar Çocuk Evi Alman Hastanesi ( Bahçeşehir Medıcal Center) ile anlaşmalıdır. Yuva personeli sağlık kurul raporuna sahiptir.
Kayıt esnasında öğrencilerden de sağlık belgesi almaktadır.
Okul ortamında hastalanan, rahatsızlanan çocuklarımız aileye haber verilerek, diğer çocuklarımıza geçmemesi açısından okul ortamından uzaklaştırılır.