Koza Koleji Anaokulu
Telefon

0212 502 04 00

Sektör

Kreşler/Anaokulları

Web Sitesi

http://www.kozakoleji.com

Email

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

ESKİ LONDRA ASFALTI HAZNEDAR, HEYBELİ CAD. ADALAR SK. NO:2 GÜNGÖREN/İSTANBUL

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Koza Koleji Anaokulu

 

Haznedar daki Kreşler ve Anaokulları

Güngören Haznedar daki Kreşler ve Anaokulları

 

Eğitimin amacı, çocuğun duygusal, bilişsel, fiziksel, ve sosyal gelişimini sağlamak, ileride uyumlu bir yaşam sürmesi için gerekli olan temelleri sağlıklı bir şekilde oluşturmaktır. Böylece çocuk bir yandan doğuştan getirdiği yetenek ve özellikleri geliştirerek kendini tanıması, bir yandan da topluma verimli ve üretken bir şekilde katılmayı öğrenmesi hedeflenmektedir.

Geleceğin büyükleri olan öğrencilerimizi yarınlara hazırlarken; onların yeteneklerini ortaya çıkartmak, çocuğun benlik kavramını geliştirmesine, kendini ifade etmesine, bağımsızlığını kazanmasına ve  özdenetimini sağlamasına imkan tanımak, onlara olumlu alışkanlık ve davranışlar kazandırmak, her fırsattan yararlanarak çocukların milli, manevi, ahlaki, kültürel ve insani değerlere bağlılığının gelişimine yardımcı olmak amaçlanmaktadır.

ÖĞRENCİLER MANDALA EĞİTİMİ ALIYOR….

Mandala hemen hemen daire veya merkez anlamına gelir. Belirgin bir şekilde duran merkez noktası etrafına şekiller ve desenler yerleştirilmiştir. Mandala, boyama yoluyla insanı sakinliğe ulaştırır, rahatlatan bir etki yapar.

Günümüzde çocuklar birçok şey beklenmekte ve çeşitli stres faktörleriyle karşı karşıya getirilmektedir. Hafif bir klasik müzik eşliğinde boyanan “mandala” sonunda çocukların stresleriyle kolaylıkla mücadele edebildikleri, sakinlik ve soğukkanlılık kazandıkları görülmüştür. Mandala çalışmasından sonra çocukların, grup çalışmalarında, gruba uyum sağlamalarında ve dinleme becerilerinde olumlu etkiler görülür. Ayrıca mandala çocukların kendi yaratıcılıklarını keşfetmelerine yardımcı olurken, dikkat sürelerinin de uzamasını sağlar.