Kıraç Eğitim Kurumları
Telefon

0216 488 22 11

Sektör

Özel Okullar

Web Sitesi

http://www.kirac.k12.tr

Email

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Üsküdar Caddesi No: 78 Kartal / İSTANBUL

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Kıraç Eğitim Kurumları

 

 

Kartal daki Özel Okullar

 

 

2002 yılında kurulan Özel Kıraç Eğitim Kurumları, Anaokulu, İlköğretim Okulu ve Liseden oluşmaktadır.

Özel Kıraç Eğitim Kurumları, Atatürk İlkelerini, çağdaş eğitim felsefesini ve pedagojik gerçekleri temel alarak; özgüvenli, başarılı, beden ve ruh sağlığı yerinde, kişilikli, saygılı, hoşgörülü, paylaşma duyguları yüksek, girişimci, kendisi ve çevresiyle barışık, yurduna, ailesine ve kendine yararlı bireyler yetiştirmeyi hedefler.

Yaklaşık 8000 m2 kapalı ve yaklaşık 2000 m2 açık alana sahip okul, her türlü Sosyal ve Eğitsel etkinliklere olanak sağlamaktadır.

Kurumda Fen Bilgisi Laboratuvarı, Fizik Laboratuvarı, Kimya Laboratuvarı, Bilgisayar Laboratuvarı, Resim Atölyesi, İş Eğitimi Atölyesi, Müzik Atölyesi, Kütüphane ve Konferans Salonu bulunmaktadır.

Bölüm Odaları (Türkçe, Matematik, Fen, Sosyal, Yabancı Diller) hem zümre hazırlıklarının yapıldığı hem de öğrencilerin akademik eksikliklerinin giderilmesi için bire bir ve grupça eğitim-öğretim çalışmalarının yapıldığı yerler olarak kullanılmaktadır.

Kapalı alanda Bale, Jimnastik ve çok amaçlı spor salonları, açık alanda Halı saha, Basketbol ve Voleybol sahaları yer almaktadır.

Satranç dersliğinde Anaokulu ve İlköğretim Okulu öğrencilerine satranç eğitimi verilmekte; Liseli öğrenciler de bir program dahilinde buradan yararlanmaktadırlar.