Cervantes Enstitüsü
Telefon

0212 292 65

Sektör

Dil Kursları

Web Sitesi

http://estambul.cervantes.es/tr

Email

cenest@cervantes.es

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

TARLABAŞI BULVARI ZAMBAK SK. NO:25 TAKSİM-BEYOĞLU/İSTANBUL

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Cervantes Enstitüsü

 

Taksim deki Dil Kursları

Beyoğlu Taksim deki Dil Kursları

 

İstanbul Cervantes Enstitüsü, 17 Eylül 2001 tarihinde, dönemin İspanya Başbakanı José Maria Aznar ve dönemin Türkiye Başbakanı Bülent Ecevit’in katıldığı bir törenle hizmete açıldı.


Hizmete girdiğinden bugüne dek geçen sekiz yıllık süre içerisinde enstitünün İspanyolca kurslarına yapılan toplam kayıt sayısı 11.000’e ulaştı. Enstitü, bu süre içerisinde aynı zamanda Türkiye’de İspanyolca öğretmenlerinin formasyonu için kurslar ve atölye çalışmaları sunan tek kurum niteliğini kazandı.
İstanbul Cervantes Enstitüsü’nde İspanyolca öğrenmek, bir dil eğitimi almanın ötesinde, enstitü bünyesindeki kültürel etkinlikler yoluyla İspanya ve Latin Amerika’daki farklı kültürleri tanıma ve onları keşfetme fırsatıdır.


Enstitüde ki genel kurslar dört düzeyden oluşmaktadır. Başlangıç seviyesi, orta seviye, ileri seviye ve üst seviye. Bu kurslar, süreleri birbirinden farklı iki kısma ayrılmaktadır. Normal kurslar yaklaşık olarak üç ay sürerken hızlandırılmış kurslar bir buçuk ay içerisinde tamamlanmaktadır.
Ana dilleri İspanyolca olan ve tamamı üniversite mezunu öğretmenler etkili bir İspanyolca dil öğretimi için derslerini en modern yöntemler üzerinden işlemektedir.