İnci Deri
Telefon

0212 437 81 55

Sektör

Dericiler

Web Sitesi

http://www.incideri.com/

Email

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Flatofis - Defterdar Mah. Otakçılar Cad. No:78 Kat:1/10-11 Eyüp / İSTANBUL

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

İnci Deri

 

Otakçılar daki Dericiler

Eyüp Otakçılar daki Dericiler

 

Tarihi 100 yıla dayanan, bugün dünyanın 37 ülkesine ihraç ettiği ayakkabılarıyla bir dünya markası olma vizyonuna sahip bir marka. İnci’nin tutku hikayesi 94 yıl önce İstanbul’da başladı.  Zincirin ilk halkası olan küçük bir lostra salonu kuruldu 1917’de. Bu mütevazi salon birkaç yıl sonra çocuk ayakkabıları ve ev terlikleri satan bir mağazaya dönüştü. Ayakkabılarının kalitesiyle ön plana  çıkan bu mağaza, tercih edilen mağazalardan biri olarak,tüketicilerine 30 yıl hizmet verdi.

1947 yılında, ailenin 2. kuşak temsilcisi Ahmet Nuri Kızıltaş, Fatih’te yepyeni bir ayakkabı mağazası açtı. Vizyoner ve modern bir girişimci olan Kızıltaş, İnci Fatih mağazasının temel felsefesini “müşteri memnuniyeti” olarak belirlemişti. Ahmet Nuri Kızıltaş’a kendini kaliteli, şık ve güzel ayakkabılar ile müşterilerinin ayakları güzelleştirmeye adadı. Ve Kızıltaş, bu felsefe ile kısa sürede sektörün öncüleri arasına girdi. İnci Fatih ile başlayan bu vizyon, İnci’nin ayakkabılarını nesiller boyunca aranan bir markaya dönüştürdü.

1980’lerin başında 3. kuşağın yönetime katılmasıyla beraber İnci, daha atılımcı yola girdi ve daha da modernleşti. Yeni kadro İnci’yi ulusal pazarda geliştirmeye ve global pazarlara açmakta gecikmedi. 1989’da Kadıköy’de ikinci mağaza ile İnci, bölgesel perakendeciliğin sınırlarını genişletmek yoluna girdi. İkinci mağazayı, 1992’de Bakırköy ve 1994’te Akmerkez izledi. 1993’te ise İnci ayakkabıları ilk defa İstanbul sınırlarını aşarak Konya mağazasında hayat buldu. Kurulumun her safhasında İtalya’dan gelen uzman bir ekip ile çalışılarak, ayakkabı yapımı ile ünlenmiş İtalyan tecrübesini üretim tesisine transfer etti. Bu süreç İnci’nin, üretimde geliştirdiği know-how ile Türkiye sınırlarını aşmasını sağladı.  İnci’nin ayakkabı tutkusunun yönü dünya kadınlarının da ayaklarını güzelleştirmekti artık. Modelleme konusunda da İtalyan tasarımcılarla çalışmaya başlayan İnci, ilk önce İtalya ve Belçika ile başladığı uluslararası pazar yolculuğuna, bugün tüm dünyada 37 ülkeye ihraç ettiği ayakkabılarla devam etmektedir.

Türkiye’nin önde gelen ayakkabı ve çanta markası olan Inci, bugün 100 yıla yakın uzmanlığı ve 90’a yakın satış noktası ile tarz ve tasarım sahibi müşterilerine hizmet vermektedir.