Hotel Sultanhan
Telefon

0212 516 32 32

Sektör

Butik Oteller

Web Sitesi

http://www.hotelsultanhan.com

Email

info@hotelsultanhan.com

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Piyer Loti Cad. No: 15-17 Sultanahmet - İstanbul

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Sultanahmet’te hizmete giren Sultanhan Hotel, konumundan dolayı mimarisinde Selçuklu ve Osmanlı süsleme öğeleri tercih edilmiş, dış cephe pencere şövalyeleri, kat silmeleri, balkon korkulukları, konsollar, giriş kapısının olduğu orta bölümün ve zemin kat cephesinin kaplaması Antalya-Elmalı taşı el işçiliği kullanılarak yapılmıştır.

Sultanahmet’in en büyük Lobilerinden birine sahip olan Sultanhan Hotel, yaklaşık 400 M² alanlı ve tavan yüksekliği yaklaşık 5.00 Metredir. Lobi’nin zemini ve dört ana taşıyıcı kolonun yüzeyi mermerle kaplanmış olup, yeşil granitle bordür yapılarak zenginleştirilmiştir. Dekorasyonunda eski ahşap eserler, kaftanlar ve orijinalinin birebir kopyası Osmanlı desenli ipek perdeler kullanılmıştır. Ayrıca Lobi tavanı geniş kartonpiyerlerle dokuz adet tekne tavan uygulaması yapılmış olup, bu havuzlara eski döneme ait motifler yapılarak geleneksel mimari örneği sergilenmiştir.

Her türlü konfor düşünülerek 8 kişilik Sauna ve 12 kişilik Türk Hamamı misafirlerin kullanımına ayrıca sunulmuştur.

Ayrıca Sultanahmet Camii, Ayasofya Camii, Kapalıçarşı, Yerebatan Sarnıcı, Topkapı Sarayı, Hipodrom Otel’imize 5 veya 10 dakikalık yürüyüş mesafesindedir.