Halis Kurtça Kültür Merkezi
Telefon

0216 357 28 36

Sektör

Kültür ve Sanat Merkezleri

Web Sitesi

http://www.hkkm.gen.tr/

Email

info@hkkm.gen.tr

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Merdivenköy Mh., Ressam Salih Ermez Cd No:46, Kadıköy / İstanbul

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Halis Kurtça Kültür Merkezi

 

Merdivenköy deki Kültür ve Sanat Merkezleri

Kadıköy Merdivenköy deki Kültür ve Sanat Merkezleri

 

Halis Kurtça Kültür Merkezi (HKKM) 26 Mart 1999 yılında tiyatro-müzik-konferans-söyleşi ve sergi gibi kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapmak amacıyla kurulmuştur. 166 kişilik tiyatro salonu, 30’ar kişilik 3 adet atölye, 80 kişilik konferans salonuna sahiptir. 
 
Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle kişilerin hobilerini veya ilgi duydukları alanlar da kendilerini geliştirebilecekleri eğitim programları hazırlanmaktadır. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı'ndan onaylı sertifika almaya ve aldıkları bu sertifikayla çeşitli kurumlarda usta öğretici sıfatıyla ders vermeye ve işyeri açmaya hak kazanmaktadırlar. 
 
Halis Kurtça Kültür Merkezi yapmış olduğu kültürel ve sanatsal etkinliklerin yanı sıra “Yardım Kampanyası”başlığı altında bir kampanya başlatıp ihtiyaç sahiplerine her anlamda yardım elini uzatmaktadır. Bu kampanya Kadıköy halkıyla işbirliği içersinde yürütülmektedir. Kampanya  kıyafet, kitap vb. malzemeleri içermektedir. Merkez, bu kampanyayla kullanmadığı eşyalarını değerlendirmek isteyen Kadıköylülere yardımcı olmakla beraber aynı zamanda ihtiyaç sahiplerinin ihtiyacını da karşılamaya çalışmaktadır. 
 
Cumhuriyete yakışacak şekilde; ilkelere bağlı kalarak her yaş ve meslek grubundan sanatseverlere hizmet vermenin heyecanıyla yola çıkan Halis Kurtça Kültür Merkezi, Atatürk'ün hedef gösterdiği çağdaş medeniyet yolunda kültürel ve sanatsal etkinlikleriyle çalışmalarına devam etmektedir.