Fuat Paşa Yalısı
Telefon

0212 242 98 60

Sektör

Butik Oteller

Web Sitesi

http://www.fuatpasa.com.tr

Email

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Çayırbaşı Caddesi. No:148 Büyükdere-SARIYER/İSTANBUL

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Fuat Paşa Yalısı Butik Otel

 

 

 

 

Keçecizade Fuat Paşa Yalısı, İstanbul'a eşsiz bir güzellik katan Boğaziçi'nin en güzel yalılarından biri olup, 1991 yılından bu yana Hotel Fuat Paşa olarak hizmet vermektedir.

18. yüzyılın sonlarına doğru inşa edildiği sanılan yalı, bir paşa tarafından yaptırılmıştır. Daha sonra el değiştiren yalı, uzun süre, II. Abdülaziz sadrazamı Keçecizade Fuat Paşa tarafından ev olarak kullanılmıştır. Keçecizade Fuat Paşa döneminden sonra bir süre ev olarak kullanılan yalı, Cumhuriyet döneminde restore edilerek, 1930 yıllarda otel ve pansiyon amaçlı olarak kullanılmaya başlanmıştır.

İki yüzyıldır İstanbul tarihinin sessiz tanıklığını yapan Keçecizade Fuat Paşa Yalısı, bugün Osmanlı mimarisini, modern otelcilik anlayışı ile birleştirip turizmin hizmetine sunmaktadır.

Paşa Restoran

İstanbul Boğazının Avrupa yakası kıyısındaki en eski semtlerinden Büyükdere'de Yer alan Restoran Maslak'a 10 dakikalıkmesafede yer almaktadır.

Denizle iç içe restoran yenilenen menüsü ile İtalyan, Fransız ve Türk mutfağının en seçkin örneklerini öğlen ve akşam servisinde geleneksel Türk konukseverliği ile sizler için tanıtım fiyatları ile sunmaktadır. Şirket yemekleriniz, özel kutlamalarınız, aile yemekleriniz için Boğaz'daki en özel adresiniz olacaktadır. Otopark mevcut olup, tüm kredi kartları geçmektedir.