Faik Sönmez Tekstil Sanayi
Telefon

0212 225 21 21

Sektör

Tekstil Sanayi

Web Sitesi

http://www.faiksonmez.com

Email

info@faiksonmez.com

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

MERKEZ MAH. SİLAHŞÖR CAD. NO.38 K.2 ŞİŞLİ

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Faik Sönmez Tekstil Sanayi

 

 

Şişli deki Tekstil Sanayiler

İstanbul Şişli deki Tekstil Sanayiler

 

 

1950 yılında sipariş üzerine çalışmaya başlayan Faik Sönmez, kısa sürede İstanbul'un en aranılan kadın terzisi oluyor ve ısmarlama dikişten gelen prova ve kalıp bilgisini 1972 yılında aynı titizlikle konfeksiyona aktarıyor. 30 seneyi aşkın prova tecrübesiyle Türk kadınının ölçülerine uygun kalıplar hazırlayarak; kişiye özel tasarlanmış kadar rahat giysileri, özenli dikişi, kaliteli kumaşları ulaşılabilir fiyat anlayışı ile sunuyor. Faik Sönmez'de değişim 61 yıldır devam etmekle beraber kalite anlayışımız hep aynı.

Faik Sönmez'de her sezon için çalışmalar bir yıl öncesinden başlıyor. Her sezon 35.000 çeşit kumaş inceleniyor, 1.000 çeşit kumaş detaylı olarak deneniyor ve her koleksiyonda yaklaşık 150 çeşit kumaş kullanılıyor.

Yılların tecrübesiyle oturmuş temel kalıplar, her cins kumaş için milimetrik olarak revize ediliyor. 6 ay öncesinden başlayarak 1000 civarında model numunesi dikiliyor ve elenerek 400 model hayata geçiriliyor. Giysiler uzun yıllar boyunca Faik Sönmez ile bizzat çalışmış ve bu kurumda yetişmiş terziler tarafından dikiliyor. Tüm mağazalarımızdaki tadilat servisi, alınan giysinin bedene tam istenen şekilde oturmasını sağlıyor.