Eyüboğlu Batı Ataşehir Anaokulu
Telefon

0216 522 12 88

Sektör

Kreşler/Anaokulları

Web Sitesi

http://www.eyuboglu.com/

Email

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Barbaros Mahallesi Fesleğen Sokak No: 11 B1 A Batı Ataşehir 34746 İstanbul

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

 

Eyüboğlu Batı Ataşehir Anaokulu 

 
 
0-6 yaş aralığı; çocukların zihinsel ve kişilik gelişimlerinin %70’ini tamamladıkları, insan gelişiminin en hızlı ve en duyarlı dönemini yani yaşamın temelini oluşturur. Öğrenme hızının çok yüksek olduğu bu süre içinde kazanılan davranış biçimleri tüm yaşam boyunca devam eder.

Erenköy Anaokulu bu temel noktadan hareketle çocukların bedensel, bilişsel, duygusal, sosyal, kültürel, dil ve hareket gibi çok yönlü gelişimlerini destekleyen eğitim ortamını hazırlarken zengin ve uyarıcı çevre olanakları ile onların yaşları, gelişim özellikleri, öğrenme hızları, ilgileri ve gereksinimlerini hassasiyetle ele almaktadır.

Öğrencilerin fiziksel, bilişsel, sosyal ve dil yönü gelişmiş, sorgulayan, araştıran, kendine güvenen, bilinçli bireyler olarak yetiştirilmesini hedeflemektedirler. Anaokuluyla, İlköğretim Okulu arasındaki programların bağlantılı olması için uygulanan Milli Eğitim Programı, Uluslar arası Bakalorya ilk yıllar programı IB PYP (International Baccalaureate Primary Years Programme) ile entegre edilmiştir. IB PYP sorgulayan, araştıran, kendine güvenen, bilinçli bireyler yetiştirmeyi amaçlayan uluslararası bir programdır.

Öğrenciler sorgulamaya dayalı sınıf atmosferinde araştıran, merak eden, iletişimci ve duyarlı bireyler olarak yetişirken, sosyal etkinliklere katılarak sanatsal ve bedensel yönlerini de geliştirirler. Bu program çocukların sosyal ve fiziksel ortamla ilişki kurarak öğrenmelerini destekler. Program, yukarda bahsedilen gelişim alanlarının birbirleri arasındaki ilişkileri göz önünde bulundurarak her çocukta disiplinler üstü etkileşimin gerçekleştirilmesini sağlar. Öğretmenler öğrencilerin ilgi, benlik ve kendine güven duygularının gelişimini desteklerken, bilişsel becerilerinin gelişimine yoğunlaşarak program hazırlarlar.