Dudullu OSB Kreş
Telefon

0216 420 75 75-72

Sektör

Kreşler/Anaokulları

Web Sitesi

http://www.kres.idosb.org.tr

Email

kres@idosb.org.tr

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Dudullu Organize Sanayi Bölgesi, 5. Cadde, No:6 Ümraniye / İSTANBUL

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Dudullu OSB Kreş

 

Dudullu daki Kreşler ve AnaOkulları

Ümraniye Dudullu daki Kreşler ve AnaOkulları

 

Çalışan annelerin en büyük sorunu olan çocuk bakım ihtiyacı nedeniyle inşasına başlanan Kreş binası 17 Eylül 2012 tarihinde hizmete girmiştir. Tamamıyla özel tasarımla ve "kreş amaçlı" olarak inşa edilen çok özel binada, çocukların en iyi eğitimi alması amacının yanında, güvenlik açısından da en üst düzeydeki detaylar yapım aşamasında göz önüne alınmıştır. 0-66 ay arasındaki çocuklara hizmet eden Kreş hem Bölgede çalışan annelerin en kolay ulaşacakları bir okul olmuş, hemde çevre yerleşim yerleri için de ayrılan kontenjanla Bölge dışına da hizmet vermektedir. Tüm öğretmenler özenle seçilerek, çocuklarınızın en iyi şekilde bakımı ve eğitimi amaçlanmıştır.

BEBEK BÖLÜMÜ

0-2 yaş dönemi çocuğun hızlı geliştiği bir dönemdir. Bu dönemde çocuğun gelişim basamaklarının takip edilmesi ve olası sapmaların anında tespit edilip gerekli önlemlerin alınması gereklidir.

OSB Kreşinde 0-2 yaş grubu için, diğer yaş gruplarından farklı bir beslenme düzeni, yemek, uyku, oyun ve etkinlik planı hazırlanmaktadır. Özellikle beş duyuyu ve bilişsel, dilsel, psiko-motor, sosyal-duygusal gelişim alanlarını geliştirmeye yönelik etkinlikler, oyunlar, şarkılar, öz bakım becerilerinin yerleştirilmesine yönelik çalışmalar ve el-göz koordinasyonuna destekleyici çalışmalar eğitim programının temelini oluşturmaktadır.
Kreş eğitim programı esnek olup her çocuğa özgü oluşturulan hedef davranışların kazanımlarına yönelik olarak aylık hazırlanır ve velilere bülten şeklinde gönderilir.
 
Anaokulu Bölümü
 
Firmada “Her çocuk özeldir!” ilkesinden yola çıkılarak öğrenci merkezli bir anlayış benimsenir. Kendine güvenen, özgür ve bağımsız kararlar alıp uygulayabilen, insani değerlere sahip, yaratıcı, girişken, etkili iletişim kurabilen, sorun çözebilen, bireyler yetiştirmek temel hedeftir.  
 
Bu hedefler doğrultusunda; TC. Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitimi Programı’nın yanı sıra High/Scope (Aktif Öğrenme), Değerler Eğitimi, GEMS (Fende ve Matematikte Büyük Araştırmalar) gibi modern eğitim yaklaşımlarından yararlanarak Çoklu Zekâ Kuramına uygun karma bir eğitim programı uygulanmaktadır. Her çocuğun potansiyelinin en üst seviyeye çıkabilmesi için farklı öğrenme aktiviteleri planlanır.