Belediye Anaokulu
Telefon

0212 425 52 51

Sektör

Kreşler/Anaokulları

Web Sitesi

http://kucukcekmecebelediyeanaokulu.k12.tr

Email

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Kemalpaşa Mh. Turna Sk. Sefaköy No:28 Küçükçekmece / İSTANBUL

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Belediye Anaokulu

 

Küçükçekmece deki Kreşler ve Anaokulları

İstanbul Küçükçekmece deki Kreşler ve Anaokulları

 

1995 yılında M.E. B. Okul Öncesi Eğitim Genel Müdürlüğü, Küçükçekmece Belediyesi, Unicef, Marmara Üniversitesi A.E.F. Okul Öncesi Eğitim Bölümü işbirliğiyle açılmıştır.

Türkiye’de ilk defa Çok Amaçlı Eğitim Merkezi Projesi başlatılmıştır. Bu proje için okulun seçilme nedeni yoğun göç alan, nüfus artışı fazla olan, alt ekonomik ve kültürel düzeyde ailelerin yaşadığı bir bölgede yer almasıdır.

Temel amacı hızlı bir gelişim süreci içinde bulunan 3-6 yaş çocuklarının etkin eğitim programları ile gelişimsel ihtiyaçlarını karşılamak, okul öncesi çocukları ilköğretime hazırlamak, ailelerini okul öncesi dönem hakkında duyarlılık kazandırarak çocukların çok yönlü gelişimini sağlamaktır.

Okul öncesi eğitimin kırsal kesimlerde yaygınlaştırılması amacıyla 2004 yılından itibaren okul koordinatörlüğünde yürütülen Gezici Anaokulu Projesinde birçok öğrenci ücretsiz eğitim almaktadır. Ayrıca 2006 yılından itibaren Unicef işbirliği ile önce “Benim Ailem”, daha sonra Aileler İçin Temel Eğitim Semineri (AITEP) uygulanmaktadır ve halen devam etmektedir.