Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi
Telefon

+90 (216) 531 30 00

Sektör

Kültür ve Sanat Merkezleri

Web Sitesi

http://www.uskudar.bel.tr/

Email

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Mimar Sinan Mah. Hakimiyet-i Milliye Cad. No: 35 Üsküdar/İstanbul

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi

 

Bağlarbaşı ndaki Kültür ve Sanat Merkezleri

Üsküdar Bağlarbaşı ndaki Kültür ve Sanat Merkezleri

 

Kasım 2011’de İETT Genel Müdürlüğü tarafından protokolle Üsküdar Belediyesi’ne tahsis edilen Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi her türlü kültür ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapmaktadır.

Merkez 740 koltuk kapasiteli salonuyla özellikle Anadolu Yakası’nda konser, tiyatro ve kongre organizasyonlarında duyulan mekan ihtiyacına cevap vermektedir. Yine 285 kişilik konferans salonu, 107 kişilik seminer salonu, 94 kişilik cep sinema salonu bulunmaktadır. Merkez içinde yer alan 2 adet sergi salonu bölgede sanatseverlere hizmet etmektedir.

Sezonda düzenlenen kültür etkinlikleri arasında; konserler, yetişkin ve çocuk tiyatroları, Sergiler, Şiir Akşamları, Saygı-Anma Geceleri, Sohbet-Söyleşi-Panel-Seminer ve Konferanslar bulunmaktadır.

Merkezimiz ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen konserlere, İBB Kent Orkestrası Türk Halk-Türk Sanat Müziği Topluluklarına, Mehter ve Bando Takımlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Üsküdar Belediyesi Kültür Etkinlikleri kapsamında Sivil Toplum Kuruluşları, Vakıf ve Dernekler ile ortak çalışmalar yapılmaktadır.