Aynur Sarı Anaokulu
Telefon

0212 687 09 68

Sektör

Kreşler/Anaokulları

Web Sitesi

http://aynursarianaokulu.k12.tr/

Email

aynursarianaokulu@hotmail.com

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Güvercintepe Mah. Osmanlı Cad. No:96 Başakşehir - İSTANBUL

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Aynur Sarı Anaokulu

 

 

Bahçeşehir deki Kreşler ve Anaokulları

 

 

 

1989 yılında çevrede oturan vatandaşların, Kayabaşı Köyü Muhtarlığının ve Küçükçekmece Belediyesinin katkılarıyla Tepe İlköğretim Okulu olarak eğitim öğretime açılmıştır.

Tepe İlköğretim Okulu’nun 1999/2000 Eğitim-Öğretim yılında aynı bahçe içerisine yapılan yeni binaya taşınmasından sonra bina Okul Öncesi Genel Müdürlüğüne devredilmiştir. Okul binası onarılarak 1999 yılında anaokulu olarak eğitim-öğretime açılmıştır.

İl Özel İdaresine bağlı olan okul giriş ve birinci kattan oluşmak üzere iki katlıdır. İki idare odası, bir mutfak, bir yemek salonu, bir öğretmenler odası, bir depo, bir arşiv, bir oyun odası, bir sanat atölyesi, beş derslik, bir oyuncak kütüphanesi, bilgisayar laboratuvarı ve hikâye-drama odası bulunmaktadır. Okul bahçesinde ağaçlandırılmış çim alanlar, bir oyun parkı ve öğrencilerin bahçe oyunlarını rahatça oynayabilecekleri, ayrıca törenlerin gerçekleştirildiği büyük bir alan bulunmaktadır.

Geleceğin güvencesi olan çocukların, toplumun istek ve ihtiyaçları doğrultusunda sağlıklı, bilinçli, öğrenmeye meraklı, problem çözme becerisi gelişmiş, kendini ifade edebilen, yeterliliklerinin farkında olan, sorumluluklarını bilen, evrensel değerlere sahip, çağdaş birer insan ve vatandaş olarak yetişmelerini sağlamak temel amacıdır.