Apart Loft İstanbul
Telefon

0212 244 83 04 - 05

Sektör

Butik Oteller

Web Sitesi

http://www.apartloftistanbul.com/

Email

hbilgin@fransizsokagi.com

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Yeniçarşı Caddesi No:74/3 Galatasaray-Beyoğlu / İSTANBUL

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Apart Loft Hotel Butik Otel

 

 

Galatasaray daki Butik Oteller

Beyoğlu Galatasaray daki Butik Oteller

 

 

Apartlar, ünlü mimarlar Balyan ailesinin, Dolmabahçe Sarayı’nı yaparken, sarayın kartonpiyer işlerini yapmak üzere İtalya’dan çağırdığı ve bir daha İstanbul’dan dönmeyen  İtalya’da da ünlü Genevesi ailesinin yaptığı ve yaşadığı bir binadadır.

Binanın bodrum katında Türkiye’nin ünlü müzisyenlerinin sahneye çıktığı, yine ünlü bir besteci ve yorumcu olan Vedat Sakman’ın barı bulunuyor. Bitişik bahçe ise, füzyon mutfağında ve bahçe restoranları kategorisinde Türkiye’nin ilk on restoranından biri seçilmiş Cezayir bulunuyor.

Karşısında Karaköy ve Eminönü rıhtımlarını yapan ünlü Fransız mühendis Marius Michelle'in yaptığı ve yaşadığı binalar bulunuyor.Bitişiğinde ise Londra Belediye Başkanı Boris Johnson'un büyükbabası Ali Kemal'in ölümüne kadar yaşadığı, Ünlü Fransız ressam Albert Mille'in, Londra Büyükelçisi Sn.Kuneralp'in ailesinin de yaşadığı Zekipaşa Apartmanı bulunuyor.Türkiye'nin en önde gelen 3 modacısından biri olan Cemil İpekçi'nin moda atölyesi de bu sokakta. Sokağın hemen başında ise 1492 yılında yapılan Fransızca eğitim veren tarihi Galatasaray Lisesi bulunuyor. Fransız Sokağı'nın alt başı, İstanbul'un antika merkezi olan Çukurcuma Sokağı, İtalyan Lisesi ve İtalyan Konsolosluğu 100 metre alt tarafında, Fransız Konsolosluğu ise Sokağın üst başına 100 metre uzaklıkta.