Acıbadem Çocuk Evi
Telefon

0216 339 08 63

Sektör

Kreşler/Anaokulları

Web Sitesi

http://www.acibademcocuk.net/

Email

info@acibademcocuk.com

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Acıbadem Cad. Faik Bey Mescidi Sok. No:59 Acıbadem - 34718 / Üsküdar - İSTANBUL

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Acıbadem Çocuk Evi 

 

Acıbadem deki Kreşler ve AnaOkulları 

Üsküdar Acıbadem deki Kreşler ve AnaOkulları 

 

1991 yılında kurulan dört katlı bir binanın giriş katında yer almaktadır. Bina deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmiştir. Geniş bir bahçe içinde bulunan modern bina kışın yerden ısıtılmaktadır. Bütün odalar binayı çevreleyen yemyeşil ve geniş  bahçeye bakmaktadır. Her zaman doğal ışık alan odalar ilginç ve olumlu bir öğrenme ortamı oluşturacak şekilde düzenlenmiştir.

Okul çocukların günlerinin büyük bir kısmını geçirdikleri bir yer olduğu için sınıflar salt estetik bir kaygıdan öte bir anlayışla düzenlenmiştir. Sınıf düzenlemesi çocuğunuzun kendisini nasıl hissedeceğini,arkadaşları ve yetişkinlerle olan ilişkisini , oynarken ve bir şeyler keşfederken hissedeceği rahatlığı ve aynı zamanda, öğretmenin, programını gün içinde en etkili şekilde yürütme biçimini de etkiler.

Acıbadem Çocuk Evi açık-sınıf olarak düzenlenmiştir. Yuvada çocuklar için dört farklı grup bulunmaktadır ; çocuklar yaş ve gelişim düzeylerine göre gruplandırılır. Her grupta en fazla 10 çocuk bulunmaktadır. Her grubun öğretmeni farklıdır ve gruplar  okulda çok aydınlık ve geniş bir mekanda bazen birlikte , bazen ayrı olarak çalışırlar ve oynarlar.  Açık-sınıf planda günlük programlar geniş oyun odasında çocukların bireysel ve grup gereksinimlerine uygun olarak çeşitli etkinlik köşelerinde uygulanmaktadır. Bu şekilde çocuklar  dengeli bir eğitim ortamında sosyalleşmeye adım atmış olacaklardır.  Acıbadem Çocuk Evi'nde dikkatle seçilmiş oyuncaklar, çeşitli eğitim malzemesi ve çok çesitli kitaplardan oluşan bir kitaplığımız bulunmaktadır.