Doğan Kılıç

Karate Eğitmeni
Adres
Selahattin Pınar Cad. No : 24 Mecidiyeköy / İstanbul
Telefon
0212 213 11 13
Web Sitesi
http://www.dogankilickarateokulu.com

Karate'ye Hakkı Koşar Hoca'nın salonlarında Mithat Okay Hocamın yanında başladım. İlk salonumu 76 yılında Akatlar'da açtım. Bugüne kadar 17 Dojo oldu. 17 Dojomun içinde Milli Takım hariç 17 bin öğrencim oldu. 

Karate Milli Takımı'nda aşağı yukarı 11 yıl Milli Takım Teknik Direktörlüğü yaptım. 

Uzun süre Televizyon ve Radyo'da Genel Müdürlük yaptıktan sonra artık o camiadan bıktığım için tekrar spora döndüm. Feriköy'de çok güzel bir Dojo açtım. Bu Dojo'nun en büyük özelliği sadece sadece Dojo olması. Burda Aikido, uzakdoğu sporları yapılıyor. Bunun dışında hiç bir şey yapılmıyor. Şimdi tüm salonlar Bady oldu. Çünkü bizim karate'nin en büyük özelliği bir kere disiplin, sessizlik ve çalışma esnasında dikkat... Ama diğer salonlarda çalıştığın zaman diğer tarafta birisi bady yapıyor. Bunların içinde Karate yapmak doğru değil. O yüzden böyle bir Dojo açtım.

Karateye ilk başlangıç Shotokan olarak başladım ama bir çok stil çalıştım. Yani Funakoshi'den başladık, Oyama'nın stili ile devam ettik. Bütün stilleri yaptım ama Shotokancıyım tabi ki...

Bir sürü öğrencim Avrupa ve Dünya Şampiyonu oldu. Onlardan biri Bahattin Kandaz, Leyla Gedik, Sait Ucan, İbrahim Diler, Erkan Taşbaşı gibi şampiyon olmuş sporcularım var.

 

Benzer Uzmanlar