Prof. Dr. M.İhsan Karaman

Üroloji
Adres
Haydarpasa Numune Eğitim Hastanesi 2.Üroloji Kliniği Şefi İSTANBUL
Telefon
0 (537) 209 28 08 - 0 (532) 271 28 41
Web Sitesi
http://www.ihsankaraman.com/

Prof. Dr. M. İhsan Karaman

Üroloji Uzmanı

1962 yılında İstanbul'da doğdu. 1986’da İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun oldu.

İstanbul Tıp Fakültesi Üroloji Kliniği'nde ihtisas eğitimini tamamlayarak 1991 yılında üroloji uzmanı oldu. 1994’de bir yıl kadar Houston-ABD'de Baylor College of Medicine'de misafir ürolog olarak çalıştıktan sonra, 1996 yılında girdiği sınavı kazanarak üroloji doçenti oldu.

2001 yılında, halen sürdürmekte olduğu Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Kliniği Şefliğine atandı. 2008’de ise üroloji profesörü ünvanını aldı. 2011 yılında da çocuk ürolojisi yandal uzmanlığı diploması alan Prof.Dr. Karaman, halen, İstanbul Üniversitesinde Tıp Tarihi ve Etik doktora programına da devam etmekte.

Prostat kanseri konusunda hazırladığı bir bilimsel kitap, katkıda bulunduğu 30’dan fazla kitap bölümü yazarlığı, 250'den fazla ulusal ve uluslararası alanda yayımlanmış bilimsel çalışması ve almış olduğu 300’ün üzerinde uluslararası atıf mevcut. Karaman, aynı zamanda birçok ulusal kongre ve tıbbi toplantının düzenleme ve bilimsel kurulunda yer aldı.

“Türk Üroloji Dergisi”nin de dahil olduğu 7 tıbbi derginin hakem veya editörler kurulunda yer almakta olan Karaman, aralarında Amerika ve Avrupa Üroloji derneklerinin de bulunduğu 5 uluslararası, 10 ulusal tıbbi derneğin üyesi. Prof. Dr. Karaman, Türk Çocuk Ürolojisi Derneği'nin kurucularından ve Türk Üroloji Derneği yönetim kurulu üyesi olup, T.C. Sağlık Bakanlığı Tıpta Uzmanlık Kurulu Üroloji Müfredat Oluşturma Komisyonunun da üyeliğini yürütmektedir.

Karaman’ın, 4 yıl boyunca Ülke TV adlı ulusal kanalda “Mutlu Aile” adıyla hazırlayıp sunduğu bir cinsel sağlık ve eğitim programının içeriğinden oluşan “Cinsel Sağlıktan Mutlu Aileye” isimli eğitim kitabı da 2012 yılında yayınlandı. Prof. Dr. Karaman, mesleki faaliyetleri yanında, küresel bir sosyal sorumluluk projesi olarak, "Yeryüzü Doktorları Türkiye" adlı uluslararası bir tıbbi ve insani yardım kuruluşunun yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir. Karaman, 31 Ekim 2012 tarihinde de Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanlığına seçilmiştir.

İngilizce ve Arapça bilen Prof. Dr. Karaman, evli ve iki çocuk babasıdır.

Benzer Uzmanlar