Arif Gürdenli

Milli Olimpiyat Yelken Takımının Üyesi
Adres
-
Telefon
-
Web Sitesi
http://www.arifgurdenli.com/

"18 yılı kurumsal hayatta farklı şirketlerde ve farklı pozisyonlarda geçirdikten sonra aradığımı MCT'de buldum. Burası bizi birbirimizle değil, kendimizle yarıştıran bir ortam sunuyor; her gün dünden daha iyi bir ben olmak için çaba sarf ederken buluyorum kendimi. MCT'de derdimiz sürekli öğrenir ve gelişirken bunu müşterilerimize de en yüksek fayda ile nasıl sunabileceğimizin yollarını keşfetmek."

ÖZGEÇMİŞ

Management Centre Türkiye'de yönetim ekibinde "principal" olarak görev yapan Arif Gürdenli, ekibi ile birlikte, ağırlıklı olarak finans alanında faaliyet gösteren büyük müşterilerdeki iş geliştirmeden ve projelerden sorumludur. CKO (Chief Knowledge Officer) rolü ile de MCT içerisinde yeni bilgi kaynaklarının (IP) araştırılması, mevcut kaynakların geliştirilmesi ve bilginin organizasyon içinde yayılması fonksiyonunu yerine getirmektedir.

Arif Gürdenli hem müşteri hem ekip hem de iş yönetiminde görev odaklılık ile ilişki odaklı yaklaşımların sentezini benimsiyor. Doğru işin ortaya çıkabilmesi için hedef odaklı, metodolojik ve sistematik çalışmanın olması ne kadar gerekliyse, sürdürülebilir performans için de paydaşlarla (ekip, danışman, müşteri, tedarikçi) açık ve sürekli diyalog ile her fırsatta geliştirici yaklaşımların uygulamaları bütünlemesini de o derece önemli buluyor.

Türkiye ve EMEA bölgesinde çalıştığı çeşitli danışmanlık ve yöneticilik pozisyonlarından elde ettiği farklı tecrübeleri MCT'deki danışmanlık ve eğitim programlarına yansıtan Arif Gürdenli Garanti Bankası, Finansbank, Yapı Kredi Bankası, TEB, Vodafone gibi büyük kurumların Değişim Yönetimi programlarının tasarımına, danışmanlığına ve içerik uygulamalarına destek verdi. 2011'de yönettiği Finansbank Gelişim Programı ASTD Best Practise Awards'da Managing Change kategorisinde Citation ile onurlandırıldı.

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezun olan Arif Gürdenli Middlesex University MCCLO (Masters in Coaching, Consulting and Leadership in Organizations) alanında master programına devam etmektedir.

Eğitim, fasilitasyon ve danışmanlık verdiği kuruluşlar arasında Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Finansbank, TEB, Akbank, ABank, Bank Pozitif, Allianz, Garanti Ödeme Sistemleri, Finans Invest, Turkcell, Vodafone, Avea, Abdi İbrahim, Boehringer Ingelheim, Ülker, JTI, Imperial Tobacco, BAT, Philip Morris, Tuborg Carlsberg, Sabah, Çukurova Ziraat, Schneider Elektrik, Doğuş Holding, İpragaz, Microsoft, Henkel, Tetrapak, HP, Garanti Teknoloji, SAP, Altınyıldız, BASF, MEY İçki, Telekurye, Borusan Otomotiv, Tofaş, Coca Cola, Avon, Chanel ve VDF gibi Türkiye'nin öncü kurumları bulunmaktadır.

Arif, Milli Olimpiyat Yelken Takımının üyesi olarak 1988 ve 1992 Olimpiyat Oyunlarında yarıştı ve birincilik elde etti. 2000 yılında Camel Trophy seçmelerini kazandı ve Tonga-Samoa Adalarındaki uluslararası yarışmada dünya 6.sı oldu. Halen aktif olarak yat yarışlarında mücadele etmektedir. Sporda edindiği bu eşsiz tecrübelerini üst yönetim ekiplerine tekne üzerinde uygulamalı çalışmaları ile ve kurum çalışanlarına keynote konuşmaları ile aktarmaktadır.

Benzer Uzmanlar
Cevapladığı Sorular
Finn Yelkeni