Yurtdışında Yerleşim Vizesi Almak İçin Gereken Sınavlar

Yasemin Bayraktar

Eğitmen

26 Video

Uzmanın Tüm Videoları

11948 İzlenme

Yasemin Bayraktar (Cambridge Sınavları Türkiye Müdürü) Yurtdışında yerleşim vizesi almak için hangi dil sınavı gereklidir? sorusunu cevaplıyor. 

British Side İngilizce Dil Okulları bünyesinde Cambridge Sınavları Türkiye Müdürü olarak görev yapan Yasemin Bayraktar  iamistanbul.tv takipçileri için Dil Eğitimi konusunda sorulan soruları cevaplıyor.
 

A1 seviyesi, CEFR, yani Avrupa Ortak Dil Referans kriterlerindeki ilk seviyedir. Toplam 6 basamaktan oluşan dil skalasının (A1-A2-B1-B2-C1-C2) ilk basamağını temsil etmektedir.

Bu seviye kişinin günlük temel gereksinimlerini basit şekilde dile getirme, bu basit cümleleri duyduğunda anlayabilme, öğrendiği kısıtlı kelime ve 'tense'lerle günlük yaşamda basit bir seviyede iletişim kurma becerisini ifade eder. Ayrıca kendini tanıtma, biriyle tanışma, çevresindeki insanların nerede yaşadıkları, nerede ikamet ettikleri, kimleri tanıdıkları, yaş, dil, din, ırk, saat, gün, sayılar gibi klişe kalıp ve durumları basitçe analiz edebilirler. Tabi bu karşılıklı iletişim yavaş, tane tane ve anlaşılır bir şekilde devam ederse A1 seviyesine sahip katılımcı çok daha rahat iletişim kurabilir.

Bu kriterlere sahip olan aday, İngiltere'de bulunduğu toplum kurallarına daha kolay entegre olabilir yaşadığı toplumu daha iyi anlayabilir ve dolayısı ile İngiltere'de daha kaliteli bir yaşama imza atabilir. Bu sınavın varlığı aslında kişinin kendi çıkarları için de önemlidir. İngiltere A1 Aile Birleşim Sınavı resmi bir zorunluluk gibi görünse de aslına baktığınızda İngiltere'deki yaşamı çok daha kolaylaştıran amacına 0 hizmet eden bir sınavdır. Bu nedenle İngiltere A1 Aile Birleşim Sınavına katılan adayların bunu zaruri bir sınav olarak algılamaktan çok oradaki yaşamın bir kalite hazırlığı olarak görmesi önemlidir.  Bu nedenledir ki İngiliz Hükümeti 29 Kasım 2010 tarihi itibarı ile bu sınavı zorunlu hale getirmiştir.


Çocukların Dinleme Becerilerini Ölçen Sınavlar

Dil eğitimini eğlenceli...

Computer Based ve Paper Based Sınavları

Paper Based: Kağıt üze...

Dil Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Değişen ve durmadan gel...

Dil Sertifikaları Nerelerde Kullanılır?

IELTS, British Council (B...

FCE Sertifikası Alanlar Ne Yapabilir?

Bu sertifika birçok öze...

FCE Sınavı Nedir?

Orta seviye üstü bir s...

IELTS Sınavı Nedir?

IELTS de Toefl gibi ulusl...

Yurtdışında Master Yapmak İçin Gereken Sınavlar

IELTS İngiltere, Avustur...

Yurtdışında Yerleşim Vizesi Almak İçin Gereken Sınavlar

A1 seviyesi, CEFR, yani A...

KET Sınavı Nedir?

KET, Avrupa Dil Sınavlar...