Venezuela'ya Nasıl Gidilir?

13294 İzlenme

Venezuela, dünya çapında düzenlenen güzellik yarışmalarında genelde birinci olan, efsane başbakanı Chaves'in siyasi tutumuyla ismini milyonlara duyurmuş, dünyanın en ucuz petrolünü kullanan bir Güney Amerika ülkesidir.

 
Venezuela’ya ülkemizden direkt uçuş bulunmamaktadır. Fakat Paris, Madrid ve Amsterdam üzerinden aktarma yaparak Venezuela’ya gidebilirsiniz. Bu aktarmalı yolculuklar ortalama 16 saat sürmektedir. 
 
Diğer şehirlerine dünyanın hiçbir yerinden sefer düzenlenmediği için, uçaklar sadece başkent Caracas’a iniş yapmaktadır. Caracas’a iniş yaptıktan sonra lokal havayolu firmaları ile diğer şehirlere gidebilirsiniz. Venezuela çok büyük bir yüzölçüme sahip olduğundan dolayı ülkenin her yerinde karayolu yoktur. Başkentten diğer şehirlere geçişte havayolu ulaşımını tercih etmenizde fayda var. 
 
Venezuela, turistik amaçlı yapılan seyahatlerde ülkemizden vize istememektedir. Venezuela ile ilgili tüm seyahat veya vatandaşlık hizmetleri için Ankara ve İstanbul’da bulunan Venezuela konsolosluklarıyla iletişime geçebilirsiniz.
 

İtalya Nasıl Bir Ülke?

Dünyanın en güzel ülk...

Venezuela'ya Nasıl Gidilir?

Venezuela’ya ülkemizde...

Panama Nasıl Bir Ülke?

Ülkemizde yayınlanan S...

Aruba Nasıl Bir Ülke?

Aruba, Hollanda Krallığ...

Mısır'ın İsmi Nereden Gelmektedir?

Peki “Mısır” ne anl...

Madagaskar Taş Ormanları

Madagaskar'daki bu ormand...

Bangkok'un Gerçek İsmi

Asya'nın en gelişmiş ...

Ülkelerin Bilinmeyen Yönleri

Orta Asya'dan Afrikaya, A...

Güney Amerika Ülkesi Bolivya

Tarih boyunca yüzlerce d...

Asya Ülkesi Makao

Çin'in güney kıyısın...