Türkiye'de Chopper Motosiklet Kullanım Oranı

Feti AL

Yarışçı

7 Video

Uzmanın Tüm Videoları

29233 İzlenme

Feti Al ( Motosiklet Yarışçısı ) Türkiye'de Chopper Motosiklet Kullanma Oranı Nedir? Sorusunu iamistanbul.tv takipçileri için cevapladı.  

chopper motosiklet

Türkiye'de Chopper Motosiklet kullanma oranı nedir? En çok kimler tercih eder?

Genellikle genç nüfusun tercih ettiği bu modeller kullanımındaki kolaylığı ve sakin oluşuyla tam bir gezi aracı. Alçak motosiklet olarak bilinen bu motosikletler chopper olarak sınıflandırılırlar.Chopper motosikletler aslında cruiser motosikletlerin kişinin isteğine göre düzenlenmesi sonucu ortaya çıkan bir motosiklettir.Chopper motosikletlerin tarihi oldukça eskilere dayanmaktadır.savaş sonrası evlerine dönüş yolunda olan kişilerin motosikletlerini daha hafif ve olduğundan biraz daha hızlı yapmak istemeleri sonucu ortaya çıkan yepyeni bir sınıftır.

Chopper kelimesi ise kesmek kırpmak biçmek anlamına gelmektedir.Ayrıca bir helikopterin peranesinin çıkardığı chop chop chop sesininde ilham kaynağı lduğu söylenenler arasındadır.Her chooper kendi sınıfında tektir ve bir başka eşi benzeri yoktur.Tamamen kişiye özeldir.Sadece motor kısmı hariç.Motor aksamı ve tekerleğe aktarma Dünya üzerindeki her chopper motosiklette aynıdır.Bu yönden bakarsanız aslında chopper motosikletlerin dünyada eşi benzeri olmadığı söylenemez ve birçoğunda kullanılan aksesuarlar aslında aynıdır. Örneğin aynalar çoğu yaprak şeklinde ya da malta hacı şeklinde ayna kullanırlar. Chopperlar üzerinde yaklaşık 256 adet parça kişiye özel olarak dizayn edilebilmektedir.Hız amacı gütmeyen sadece gezi amaçlı motosikletlerdir.

 


Motosiklette Eğitimin Önemi Nedir?

Motosiklet alırken ya da...

Scooter Motosikletleri Kimler Tercih Ediyor?

Scooter motosikletleri en...

Scooter Motosikletlerin Diğerlerine Göre Kaza Oranı

Scooter motosikletler, di...

Scooter Motosikletlerin Özellikleri

Scooter motosikletlerin ...

Touning Motosikletlerin Üretim Amaçları

Touning motosikletlerin ...

Türkiye'de Chopper Motosiklet Kullanım Oranı

Genellikle genç nüfusun...