Tüp Bebek Tedavisinde Akupunktur Etkisi

Prof. Dr. Kaya Özkuş

Akapuntur Uzamanı

6 Video

Uzmanın Tüm Videoları

11696 İzlenme

Prof. Dr. Kaya Özkuş  "Tüp bebek tedavisinde akupunktur etkisi" hakkında bilinçlendiriyor.

Akumed Sağlık bünyesinde Akupunktur Uzmanı olarak görev yapan Aurikulote derneği başkanı Prof. Dr. Kaya Özkuş iamistanbul.tv takipçileri için Alternatif Tedavi konusunda sorulan soruları cevaplıyor.

akupunkturAkupunktur yöntemi endometrium olarak adlandırılan rahim içersindeki bu tabakanın yeterli kalınlığa ulaşmasına katkıda bulunur. Akupunktur ruhsal durum üzerine de dengeleyici bir etki yaptığından dolayı bu stres etkisin de büyük oranda ortadan kaldırır.

Böylece tüp bebek uygulaması öncesinde ve sonrasında akupunktur tedavisi gören anne adaylarının başarı şansı akupunktur tedavisi görmeyenlere göre daha fazla artmaktadır. Son yıllarda yapılan araştırmalara göre akupunktur tedavisinin tüp bebek tedavisi yapılan çiftlerde gebelik oranlarını arttırdığının gösterilmesi ile tüp bebek kliniklerinde giderek yaygınlaşan bir uygulama haline gelmiştir. Bu gelişme beraberinde pek çok yeni çalışmanın da yapılmasına yol açmıştır. Günümüzde ABD’de pek çok tüp bebek merkezinde akupunktur tedavisi hastalara bir seçenek olarak sunulmaktadır.

Akupunktur sonrasında rahme olan kan akımını artar, endometrium olgunlaşır ve sonuç olarak rahimde gebeliğin oluşmasını kolaylaştıran koşullar sağlanır. Bütün bu değişiklikler sayesinde transfer edilen embriyoların tutunma oranının arttığı düşünülmektedir.


Prof. Dr. Kaya Özkuş Anatomi Uzmanı

Cerrahpaşozkusa Tıp Fak...

Tüp Bebek Tedavisinde Akupunktur Kaç Seans Uygulanır?

Tüp bebek tedavisinin ol...

Tüp Bebek Tedavisinde Akupunktur Etkisi

Akupunktur yöntemi endom...

Uykusuzluk Akupunktur İle Tedavi Edilir Mi?

Akumed Sağlık bünyesin...

Yüz Ağrıları Akupunktur İle Tedavi Edilir Mi?

Akumed Sağlık bünyesin...