Teknoloji Haber

11966 İzlenme

Piyasa analistleri tarafından 2011 yılı öncesinde dünya genelinde 20 milyon iPhone satışı gerçekleşeceği yönünde tahminler yapılıyordu. Apple, yapılan açıklamada 17.07 milyon iPhone satışının gerçekleştiğini açıkladı. Buna göre yıl sonuna kadar 20 milyon iPhone satışına ulaşılabilir.

2011 yılı tam anlamıyla Apple’ın yılı oldu. iPhone satışlarında global ölçekte büyük başarı elde eden Apple Şirketi, satış verilerini açıkladı. Buna göre 24 Eylül itibariyle 17.07 milyon iPhone satışı gerçekleşti. Bu sayı, Apple’ın MAC, iPad, iPod gibi diğer ürünlere dair yıllık satış ortalamasının yüzde 40 daha yukarısında bir satış grafiği anlamına geliyor. Şimdiye kadar 4 milyon iPhone 4S satışı gerçekleşti. Bu sayı, iPhone 4S’in selefi iPhone 4’ün aynı süre aralığında gerçekleştirdiği satış adedinin 2 katı anlamına geliyor.

Özellikle yılbaşı ve Noel tatilleri ve beraberinde getirdiği alışveriş dönemlerinin sonucunda satışların beklentilerin üzerine çıkması bekleniyor. Buna karşın Apple, sene başında iPhone satışları için 29.69 milyar dolar gelir beklerken 28.27milyar dolar gelir elde etmiş oldu. Bu durum 2008 mali yılından bu yana Apple adına ilk kez gelir beklentilerinin “az da olsa” altında bir sonuca ulaşması anlamına geliyor. Ancak iPhone 4S adına satın alma grafiğinin yılbaşına doğru yoğunlaşacağı beklentileri sürüyor.

Enflasyonda 9 Yılın En Sert Çıkışı


Mikro İşlemci Nedir?

Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan ...

İntel ve Amd İşlemci Farkı

Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan ...

Bilgisayara Format Atmak İçin Nelere İhtiyacımız Var?

Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan ...

Dizüstü Bilgisayarlarda Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan ...

Virüsler Bilgisayarı Nasıl Etkiler?

Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan ...

İşlemcide Çok Çekirdek Olmasının Faydaları

Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan ...

Greenmate Araç Tutacağı

Yavuz Selim Yılmaz (tekn...

General Mobile Discovery Özellikleri

Telpa teknoloji uzmanı Y...

Greenmate Power Bank

Telpa teknoloji uzmanı Y...

Greenmate Bluetooth Hoparlör

Telpa teknoloji uzmanı Y...