Sony'den Üç Boyutlu Sinema

12043 İzlenme

Sony, kullanıcılarını 3 boyutlu HD eğlence ile baş başa bırakacak yeni kişisel sinema sistemi Personal 3D Viewer’ı tanıttı. HD 3D film dünyasını OLED kalitesi ile göz önüne getiren Personal 3D Viewer 5.1 sanal surround ses ile gerçek bir sinema deneyimi vaat ediyor.
Sony dünyanın ilk 3D uyumlu Başa Takılan Ekranı Personal 3D Viewer’ı tanıttı. HD OLED panel ile donanmış dünyanın ilk 3D uyumlu Başa Takılan Ekranı olan ürün ikiz OLED ekrana ve 5.1 sanal surround ses teknolojisine sahip. Personal 3D Viewer, tüm bu özellikleriyle HD ve 3D olarak film seyretmek ve oyun oynamak için gerçek üç boyutlu bir yol sunuyor.


 

OLED ekranlarla filmlerin ve oyunların içine girin
Yüksek kontrastlı, renk üretebilen ve hızlı yanıt verme özelliklerine sahip OLED ekranı ile izleyiciyi adeta filmin içine çeken Personal 3D Viewer, 0.01 milisaniyelik süper hızlı tepki süresiyle, spor ve oyun gibi hareketli görüntülerde bile kesintisiz ve doğal bir video deneyimi sunuyor.
Filmin sihri, HD OLED ile canlanır
Personal 3D Viewer’ın Organik LED ışıkları (OLED’ler) etraftaki en gerçek, en zengin resimleri sağlıyor. 0.7 inçlik (köşegen olarak 18.0mm) HD OLED panelini (1280×720) geliştirmek için OLED ekran ve yarı iletken silikon sürücü teknolojisini kullanan Sony, beyaz organik bir katman tabanının üzerine renkli bir filtre kaplamak için bir renk ayrımı tekniği kullanıyor. Böylece daha geniş bir renk yelpazesi ve daha parlak, daha kesintisiz resimler sağlanıyor, resimler istediğiniz gibi 
canlı ve keskin oluyor.

Seyretmeyi HD 3D ile bir sonraki seviyeye taşıyın
Sony’nin en net, en üç boyutlu resimler için çalışarak geliştirdiği iki bağımsız OLED ekranı, daha rahat 3D deneyimi için birbirinden bağımsız olarak HD videoları gösteriyor, birbirine karışmayı ve bulanıklığı büyük ölçüde azaltıyor. Personal 3D Viewer’ın OLED ekranları kullanması nedeniyle, resimler doğal olarak aydınlık, renkler zengin ve derin, genel resim yönetmenin vizyonuna uygun oluyor.
Sinema salonu sesi – sadece sizin için
Personal 3D Viewer, Hollywood’un gişe rekoru kıran filmlerinde çalışan ses mühendislerinin geliştirdiği yüksek standartlara uymak için ‘Sanal Hoparlör Teknolojisi’ni kullanıyor. Bu teknoloji, çevrede hoparlörler varmış gibi bir izlenim yaratan bir ses alanı yaratıyor, 5.1 surround sese benzer bir deneyim sağlıyor. Sanal hoparlör teknolojisi sinema, oyun, müzik ve standart olmak üzere dört farklı surround ses modu sunuyor.


Minyatür olarak gerçek bir sinema ekranı deneyimi
Personal 3D Viewer, gerçek bir sinema deneyimi yaşatmak için yatay izleme açısını 45 dereceye kadar genişletiyor. 20 metrelik izleme uzaklığında gerçek bir 750 inç’lik (19 metre) sinema ekranına benzer bir deneyim bu şekilde sunulabiliyor. Eklenen ışık gölgeleri üç boyut hissini geliştiriyor, böylece yapmanız gereken tek şey patlamış mısırınızı alıp koltuğunuza oturmak oluyor.
Sony Avrupa Ev Ses Video İş Birimi Genel Müdürü Anthony Koustelos, konuyla ilgili açıklama yaparken “Personal 3D Viewer, filmleri ve oyunları üç boyutlu olarak görmek için gerçekten yeni bir yoldur. Hedefimiz, sinema deneyimini üç boyutlu, kişisel bir kulaklık seti ile yeniden yaratmaktır. Personal 3D Viewer’ın sağlayabildiği sesin ve resmin netliği, sadece sizin için bir mini sinema yaratır” dedi.


Özellikler:
Başa Takılan Ekran ‘Personal 3D Viewer’ HMZ-T1
Blu-ray Disc’lerdeki HD filmleri ve online içeriği deneyin
• 3D ve HD olarak izleme,
• 0.7-inç’lik HD OLED panel (1280×720),
• 45 derecelik izleme açısı,
• Daha gerçekçi ve kesintisiz görüntüler sunan Deep Color teknolojisi,
• Otomatik kapama özelliği ile enerji tasarrufu,
• Şifreli kontrol erişimi,
• Blu-ray™ Disc, PlayStation®3 ve diğer cihazlara bağlanmak için işlemci birimi,
• Dört farklı surround modu.


Mikro İşlemci Nedir?

Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan ...

İntel ve Amd İşlemci Farkı

Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan ...

Bilgisayara Format Atmak İçin Nelere İhtiyacımız Var?

Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan ...

Dizüstü Bilgisayarlarda Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan ...

Virüsler Bilgisayarı Nasıl Etkiler?

Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan ...

İşlemcide Çok Çekirdek Olmasının Faydaları

Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan ...

Greenmate Araç Tutacağı

Yavuz Selim Yılmaz (tekn...

General Mobile Discovery Özellikleri

Telpa teknoloji uzmanı Y...

Greenmate Power Bank

Telpa teknoloji uzmanı Y...

Greenmate Bluetooth Hoparlör

Telpa teknoloji uzmanı Y...