Paintball Nedir?

Levent Kazıkoğlu

Paintball Uzmanı

4 Video

Uzmanın Tüm Videoları

11951 İzlenme

Levent Kazıkoğlu (Eğitmen) Paintball Nedir?  iamistanbul.tv için cevaplıyor

Avrasya Paintball Levent Kazıkoğlu Paintball Hakkında Bilinmeyenleri iamistanbul.tv takipçileri için anlatıyor.

Paintball, profosyonel karşılaşmalarda “takım ve strateji" oyunudur. Amatör karşılaşmalarda ise tamamen ''savaş'' oyunudur.

Paintball'da her oyuncunun yüzünde, kırılmaz camlı özel bir maskesi ve elinde ise özel, gazlı silahları(marker diye tabir edilir) vardır. Bu silahlar görünümleriyle gerçek silahları andırır, ancak farklı olarak bunlar öldüren mermiler değil; boyayan kapsüller atar. Kapsüller görünüm olarak misketten farklı degildir, üstleri plastik benzeri (ilaç kapsüllerindeki malzemenin aynısı)hayvansal jelatinle kaplı olan bu malzeme, doğa dostudur ve çevreyi kirletmeden kendiliğinden yokolur. Kapsülün içindeki boya ise su bazlı gıda boyasıdır; yani doğaya ve insanlara zararlı değildir, ayrıca giysilerden de ıslak bir bezle dahi kolayca çıkabilir.

Oyunun temel kuralı çok basittir; boyanan oyuncu oyundan çıkar; yani o set için "ölür".
Oyunun amacı ise verilen görevi gerçekleştirmektir! Buna "senaryoyu uygulamak" denir. Amacınız; belli bir süre içinde karşı takımın kalesindeki bayrağı ele geçirmek, bir rehineyi kurtarmak, başkanınızı güvenli bir şekilde hedefe ulaştırmak, karşı takımın tamamını elemek, tek başına vurulmadan kalan son kişi olmaya çalışmak, bir kaçağı yakalamak, bir tepeyi savunmak, bir köprüyü uçurmak veya ikili timlere ayrılıp diğer timleri elemek, gibi bir çok seçenekten oluşabilir.

Oyun sırasında hakemler sürekli olarak oyunun akışını kontrol ederler ve kuralların uygulanmasını sağlarlar.

 

 

herediter retinazayıflama pastası


Paintball Tarihi

Paintball Tarihi...

Paintball Nedir?

Paintball Nedir?, Paintba...

Paintball

Her geçen gün daha da p...