Paintball

Levent Kazıkoğlu

Paintball Uzmanı

4 Video

Uzmanın Tüm Videoları

20384 İzlenme

Avrasya Paintball Levent Kazıkoğlu Paintball Hakkında Bilinmeyenleri iamistanbul.tv takipçileri için anlatıyor.

Her geçen gün daha da popüler olan paintball oyunu gün geçtikçe daha fazla kişinin ilgi alanına giriyor. iamistanbul.tv ekibi bu eğlenceli oyunu sizin için görüntüledi.

Paintball Nedir?
Türkiye’de ve Dünyanın da çeşitli ülkelerinde yaygın olarak oynanan paintball bir takım-strateji oyunudur. Bu oyunu oynaya bilmek için camı kırılmayan ve yüzümüzü korumamız için özel bir maske gerekiyor. Aynı zamanda marker adı verilen görüntüsü tıpkı gerçek silahlara benzeyen bir gazlı silaha sahiptir. İsminin silah olduğuna aldırış etmeyin bu silahlar gerçek mermi yerine, plastik ve içerisinde gıda boyası olan mermiler atıyor ve kapsüller rakibimize isabet ettiği zaman kişiye hiçbir zarar vermiyor. Görüntü olarak miskete benzeyen kapsüller aynı zamanda doğa dostu ve bir süre sonra kendini yok eden türdendir.

Oyun Kuralları
Aslında oyun kuralları hepimizin az çok tahmin edebileceği şekilde “vurulan oyundan çıkar” mantığında. Silahların içerisinde bulunan boyalı plastik mermiler kişiye isabet ettiği zaman bir sonra ki oyuna kadar ölmüş oluyor.

Amacınız
Oyuna başlamadan önce size bir senaryo ve görev veriliyor. Oyunda ki amacınız ise bu senaryoya uyum sağlayarak görevi gerçekleştirmeniz. Tabii siz bu görevi yapıyorken zamanda aleyhinize işliyor. Verilen süre içerisinde, rakip takımın bayrağını ele geçirmeniz, tutsakları kurtarmanız, tim liderinizi güvenli bir şekilde hedefe ulaştırmanız, karşı takımı tamamen etkisiz hale getirmeniz ya da kaçak yakalamanız gerekiyor.

Paintball Tarihi
70’li yılların sonuna doğru ortaya çıkan bir spor türüdür. California’lı orman görevlilerinin ağaçları işaretlemek için boya atan silahlar kullanması sonucunda ortaya çıkan bir spor türüdür. Tam tarihi ve nasıl bulunduğu bilinmese de bu spor türünü kovboylarında bulduğu da söyleniliyor. Boya topunu ve işaretleyicileri kullanarak eğlenceli bir oyun yaratabileceklerini düşünen Hayes Noel ve Charles Gaines, arkadaşlarının da yardımıyla “Splatmaster” adı verilen ilk paintball silahını ürettiler. Günümüz paintball’ı o dönemin temelini bek yansıtmıyor olsa da ilk yıllarında komando stilinde ve vahşi ortamda hayatta kalma temeline dayanıyor.

 

 

sedef hastalığıanti aging


Paintball Tarihi

Paintball Tarihi...

Paintball Nedir?

Paintball Nedir?, Paintba...

Paintball

Her geçen gün daha da p...