Nevizade Sokağı

20085 İzlenme

Eğlence denince İstanbul, İstanbul denince Beyoğlu, ve Beyoğlu denince de Nevizade Sokağı gelir akla... Sıra sıra dizilmiş olan restaurantlar, barlar, meyhaneler ve publar sayesinde yılın her günü gözde bir sokak olmayı başarıyor Nevizade...

Özellikle hafta sonları gönüllerince vakit geçirmek isteyenler, sokağın büyülü dünyasına kaptırıveriyorlar kendilerini...
 
nevizade
Nevizade Sokağı'nın her daim canlı olmasının bir nedeni de her yaştan her zevke ve her tarza göre mekanların bulunuyor olmasıdır.
 
Sokağın tarihi çok eski değil, lakin canlanması 1980′lerin başına dayanır. Bu zamana kadar birkaç tane olan meyhane sayısı Krepen Pasajı’nın yıkılmasıyla artmıştır. Krepen’deki meyhanelerin de Nevizade’ye gelmesiyle sokak haraketlenmeye başlar.
 
Daha önceki Rum Meyhaneleri yerini, Türk meyhanelere ve meyhanecilere bırakır. Rum Meyhaneleri’nde garsonluk yapanlar artık kendi meyhanelerinin sahibi olmuştur.
 
Nevizade de artık Rum Meyhanesi olarak sadece İmroz kalmıştır. İstanbul’un nüfusunun artması, yeni üniversitelerin açılması ve de Taksim’in popüleritesinin giderek atmasıyla, Nevizade de eğlencenin vazgeçilmez mekanları arasındaki yerini almış bulunuyor.
 
 
 
 
Adres: Hüseyinağa Mah. Nevizade Sok. Beyoğlu - İstanbul
 
 
 

NEVİZADE SOKAĞI


Daha Büyük Görüntüle

 

 

bowling_salon      model_otomobil


Çiçek Pasajı

Beyoğlu'nda İstiklal Ca...

Nevizade Sokağı

İstanbul'da eğlence den...

Kumkapı Restaurantlar Sokağı

Eğlence denince İstanbu...

Galata Köprüsü

Galata Köprüsü İstanb...

Fransız Sokağı (Cezayir Çıkmazı)

Çeşitli eğlence mekanl...