Maldivler'e nasıl gidilir?

13556 İzlenme

Maldivler Hint okyanusunda bir ada ülkesi. Turkuaz maviliğindeki denizi, birbirinden güzel mercan adalarıyla muhteşem bir görselliğe sahip Maldivler’e özellikle balayı çiftlerinin ilgisi büyük.
 
Tropik iklimiyle yaz kış tatilcilerin gözdesi olan bu cennet adalara İstanbul’dan Emirates Havayolları ile Dubai aktarmalı olarak veya Qatar Havayolları ile Katar’ın başkenti Doha aktarmalı olarak yapılıyor. Yaklaşık 7-8 saat süren uçuşla Maldivlerin başkenti Male‘deki Uluslararası Male Havalimanına inilir. Ayrıca Srilanka’nın (Seylan) başkenti olan Colombo üzerinden de aktarmalı olarak Maldiv Adaları‘na ulaşabilmekte.
 
Mercan adalarından oluşan bu ülke, kutuplardaki erime sonucu suların yükselmesiyle bu yüzyıl içerisinde su altında kalacağı belirtilmekte. Bu nedenle tatilciler adalar batmadan bir an önce görebilmek istiyor. Maldivler‘in Türkiye’den vize istememesi ve diğer adalara göre ulaşımın daha uygun olması nedeniyle Türk turistler tarafından da yoğun olarak tercih edilmekte.
 
Maldivler’in ana adası ve başkenti Male. Uluslararası havalanının olduğu Male’den diğer küçük adalara deniz uçağı ya da sürat tekneleriyle transfer yapılabilmekte. Hint okyanusunun parıltılı ve ılık maviliğini bu küçük adalarda daha yoğun hissedeceksiniz.
 
 

İtalya Nasıl Bir Ülke?

Dünyanın en güzel ülk...

Venezuela'ya Nasıl Gidilir?

Venezuela’ya ülkemizde...

Panama Nasıl Bir Ülke?

Ülkemizde yayınlanan S...

Aruba Nasıl Bir Ülke?

Aruba, Hollanda Krallığ...

Mısır'ın İsmi Nereden Gelmektedir?

Peki “Mısır” ne anl...

Madagaskar Taş Ormanları

Madagaskar'daki bu ormand...

Bangkok'un Gerçek İsmi

Asya'nın en gelişmiş ...

Ülkelerin Bilinmeyen Yönleri

Orta Asya'dan Afrikaya, A...

Güney Amerika Ülkesi Bolivya

Tarih boyunca yüzlerce d...

Asya Ülkesi Makao

Çin'in güney kıyısın...